Nejvýraznější stopu zanechal Jaromír Jágr v zámoří. Po letech působení v řadě týmů slavné NHL pronikl na nejpřednější příčky všemožných historických statistik a posbíral řadu ocenění. Teď působí v prvoligovém Kladně a zdálo se, že zde možná zůstane až do hokejového důchodu.

Pokud ovšem takový pojem Jaromír Jágr vůbec má ve svém slovníku. Za pár měsíců mu bude devětačtyřicet roků, ale on přesto, když mu to tedy zdraví dovolí, stále svými kousky školí na ledě téměř už i o dvě generace mladší hráče.

A možná nezůstane jen u českých kluzišť. Objevily se totiž informace, že o angažování české „osmašedesátky“ usiloval během léta Avangard Omsk, tedy celek, v němž Jágr už v minulosti působil.

V rozhovoru pro klubový kanál to potvrdil Alexandr Krylov. „Stále je možné, že se spolupráce povede,“ nevzdává se naděje. 

Zůstává ovšem otázkou, zda by jej chtěl Osmk angažovat coby hráče, nebo jako funkcionáře. Sám hráč se v těchto dnech spíše soustředí na chod klubu a na to, aby se dostal na led v kladenském dresu. 

Novým výzvám se ale určitě nebrání, jak ukázal třeba před pár dny, kdy neváhal usednout na speciálně upravené sledge hokejové saně a vyzkoušel si hokej handicapovaných.