"Po tom konci, když jsme dostali gól dvě a půl minuty před koncem a prohrávali jsme 2:3, je to vítězství hodně cenné," řekl Vůjtek. Pět bodů v součtu s páteční úvodní výhrou nad favorizovaným Ruskem 3:0 bere jako dobrý start do turnaje. "Když jsme dostali třetí gól, tak jsem si říkal, že výhra byla zbytečná. Že nám ty body utíkají mezi prsty. Pak se všechno vrátilo."

Duel měl podle něj dvě úplně rozdílné poloviny. "Dali jsme lehké góly, měli tři samostatné nájezdy, tam se zápas měl zlomit. Měli jsme přidat třetí čtvrtý gól a bylo by to rozhodnuté," uvedl Vůjtek. "Pak přišla ještě přesilovka na sedm minut, tam se to taky dalo zlomit. Bohužel se Masalskis rozchytal. My ho nebyli schopni překonat. Nakonec jsme šťastně vyrovnali a vyhráli na nájezdy. Mohlo to dopadnout hůř," hodnotil.

Těžký páteční duel s Ruskem podle něj mohl při vývoji hrát roli. "Ale oni měli taky těžký zápas, hráli prodloužení, ale hráli o čtyři hodiny dřív. Mohli jít do postele v jedenáct hodin, zatímco my jsme v jednu ještě večeřeli. Když se ta noc probdí, tak síly ubývají. Ale to není výmluva, v přesilovkách jsme měli rozhodnout," podotkl Vůjtek.

V zápase s Lotyši prožil daleko větší nervy než v duelu s Ruskem. "Včera jsme nebyli favorité a mohli jsme jenom překvapit. Dnes jsme byli favorité, zápas se nevyvíjel v náš prospěch a v tom konci to bylo skoro prohrané. Jsem rád, že se nám to podařilo obrátit. V mužstvu je vnitřní síla. Když si odpočineme, tak ani proti Švédsku nejsme bez šance," dodal zkušený kouč, který minulé čtyři sezony vedl slovenskou reprezentaci.