Když pak za ohlušujícího vyvolávání svého jména odjížděl do kabiny, na obou rukách skrčil malíček a prsteníček.

„Budu tu s vámi další tři roky,“ signalizovaly jeho posunky.

Co rozhodlo o tom, že v Olomouci zůstanete další tři sezony?
Byl jsem rozhodnutý, že když přijde nabídka, budu chtít zůstat. Nakonec jsme se dohodli. Rodině i mně se tu líbí, malý jde do školy, malá do školky. Takže určitě rozhodla i rodina. Navíc to není daleko domů. Jsme tu spokojení, takže se těším. Akorát děkovačky už budou muset vymýšlet asi diváci, protože já už nemám nápady (usmívá se).

Dlouhodobě patříte k nejlepším brankářům extraligy, Mora ale ty nejvyšší ambice nemá. Nelákalo vás změnit tým ani kvůli sportovní stránce?
Tak ty ambice musíme zvednout! Když se vám ale někde líbí, tak proč odcházet. Dál bych to asi nějak nerozebíral. Jsem tu spokojený, proto jsem prodloužil.

Instalace mobilní zeleně na Horním náměstí v Olomouci v červnu 2008
Na Horním náměstí možná vysadí stromy. Jste pro?
Branislav Konrád
Konrád prodloužil v Olomouci smlouvu. Mora pokračuje dál bez posil


Figuruje ve vaší smlouvě nějaká doložka o případné zahraniční nabídce?
Něco tam možná je, ale ne pro nejbližší rok. V mém věku to podle mě stejně už moc nehrozí.

Na další dvě sezony má v Olomouci smlouvu i Jan Lukáš. Bude vám tlačit na záda, nebo to tak nevnímáte?
Honza je šikovný gólman, chytá perfektní zápasy. Teď to hodně pomohlo. Byla spousta utkání, já jsem byl po nemoci… takové dlouhé a blbé. Bylo dobře, že jsme se i prostřídali. Získali jsme dost bodů, takže super. Honza je jiný typ brankáře. Technicky je na tom lépe než já, takže se od něho mám co učit.

Minulou domácí výhru proti Chomutovu jste oslavil koupačkou ve sněhu. Nebál jste se, že znovu prochladnete?
Mně byla během toho zápasu taková zima, že už to nemohlo být horší (směje se).

Porazit Třinec po matném výkonu v Karlových Varech a navíc před reprezentační pauzou, to se hodí, že?
V Karlových Varech to byl čtvrtý zápas na tři pětky za sedm dní, z toho jsme hráli tři venku. Chalani už toho měli plné kecky, navíc těžká cesta v den zápasu. Ve středu jsme ale dostali volno, úplně jsme si oddechli. Ve čtvrtek se do toho pak na tréninku duplo. Jsem rád, že to vyšlo.
Porazit Třinec? To je paráda. Konečně nám tam napadaly gólíky. I po nějaké teči a tak, takže super.

Navíc to spoluhráčům celý zápas náramně bruslilo, souhlasíte?
Určitě. Sil bylo víc, konečně byli útočníci na čtyři lajny. Dali jsme do toho všechno, máme cíl udělat desítku, takže doufám, že tímto vítězstvím jsme se k tomu zase o něco přiblížili.

V zápase jste hned zkraje vedli, pak se ale dostali do sedla Oceláři.
Nedá se čekat, že Třinec budete bít celý zápas. Vyrovnávací gól je nastartoval. Pak jsme i prohrávali, ale suprově jsme to otočili. A myslím, že třetí třetinu jsme potom odehráli fantasticky.

Jakub Galvas
Repre? Další motivace dřít na ledě, říká Jakub Galvas


Třinec je nabitý hvězdnými hráči. Jak se vám proti nim chytalo?
Po té nemoci jsem se do toho dostával trochu pomaleji, ale na trénincích už jsem se cítil lépe. S Chomutovem to byl takový horší zápas, proti Třinci to ale bylo dobré. Létaly na mě puky, byl jsem v tempu, i když musím přiznat, že druhou třetinu mi byla trochu zima na nohy. Proti Třinci to jsou ale vždy dobré zápasy. Hrají hokej, nebrání, takže paráda.

Dvakrát jste čelil trestnému střílení Martina Růžičky. Prvně neúspěšně, podruhé už úspěšně.
Nájezdy mi tento rok moc nejdou. Říkal jsem si, že když to dá do bekhendu, tak se tam jen tak hodím, aby nemohl střílet mezi nohy a že mu to vypíchnu. Naštěstí se mi to podařilo. Ale jak už jsem říkal, nájezdy nejsou tento rok moje silná stránka. Musím na tom trochu zapracovat, vždycky jsem je měl rád. Nevím no, asi mi jde něco jiného (směje se).

Co jste říkal na úchvatný gól Aleše Jergla?
Ani jsem ho pořádně neviděl. Jak to padlo?

Protáhl si puk mezi bruslemi a vystřelil. Stejně jako v minulosti Hertl, Kysela či Malík.
Hej? Tak super! Já jsem jen viděl, že to nějak prošlo do brány. Aleš hraje super, věří si, poslední dobou dává góly. S Knoťarem (Janem Knotkem, pozn. red.) a Ostřížem (Davidem Ostřížkem, pozn. red.) jim to sedlo.

Dokážete se vžít do kůže brankáře Kantora?
Už jsem takový gól určitě taky dostal. To se prostě stane, když to ten hráč dobře udělá, těžko se na to reaguje. Super, že to Alešovi takhle vyšlo. Brankář soupeře musí být naštvaný, že dostal gól a v ten moment je mu zřejmě jedno jakým způsobem.

Utkání 44. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc, 23. ledna 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) Ondrušek Jiří a Jergl Aleš.
Jergl jako Hertl: Kdo nic nezkusí, nic nezkazí