Bleskový přesun začal hned po nedělním příletu Jandačova výběru z dvojutkání ve Francii. „Přiletěli jsme, naložili věci a jeli do Pardubic. Byli jsme tu asi v devět večer. Pak jsme přišli ráno, dodělali nějakou práci, bylo pořád co měnit,“ popisuje Zdeněk Šmíd, masér a hospodář české reprezentace.

Ta se do Pardubic vrátila téměř po pěti letech. Stejně jako v jiných českých městech si národní tým dopřává komfortu. „Využíváme zázemí domácích. Bylo tomu tak v Praze i Plzni, teď to je stejné tady, vždy máme nejlepší podmínky,“ přikyvuje Šmíd, jenž nastoupil k reprezentaci po světovém šampionátu v roce 2010.

Připravit veškerý materiál a vyzdobit prostory šatny národními motivy. I to byl úkol pro tým kustodů. „Pro kluky je to výborné, mají velkou regeneraci, vše je tady v pohodě,“ říká Šmíd. „Možná až na tu brusírnu. Musím pak říct Dušanovi Salfickému (generální manažer Pardubic), aby ji klukům trochu porychtoval,“ směje se „šéf“ kustodů.

Ilustrační foto
Zadina: Hrát v českém dresu je odměna za sezonu

Šmíd oceňuje také fakt, že se do kabiny vejdou (v současném vysokém počtu) všichni hráči. „Povedlo se nám je tam poskládat. Naštěstí jsme je nemuseli dělit, nikdo se nemůže cítit odstrčený,“ pochvaluje si.

Jedním z hokejistů, kteří zdejší kabinu dobře znají, je kromě současných hráčů Dynama i bývalý pardubický útočník Robert Kousal. „Je tu všechno, co potřebujeme k dobrému výkonu,“ uvedl sedmadvacetiletý forvard. Roli průvodců společně s Martinem Kautem a Davidem Tomáškem plnit nemuseli. „Ze začátku tady někteří kluci bloudili, ale šlo jen o první chvilku, než si všechno prohlédli a zjistili, kde co je,“ všiml si Šmíd.

Novinka čeká oproti extraligovým zápasům na hokejové příznivce. U Tipsport areny bude každý hrací den turnaje otevřena fanzóna, do které je bezplatný vstup. Její součástí je velkoplošná obrazovka, na které poběží živé přenosy zápasů. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením a soutěže pro fanoušky.

Trénink České hokejové reprezentace před Carlson hockey games v pardubické Tipsport areně.
Jandač: Magnitogorsk je top klub. Další nabídka už by přijít nemusela