Prsty v tom měl Erik Černák z Tampy Bay. Slovenský obránce, který se po zranění vrátil do sestavy obhájců titulu, hned po buly nahodil puk od červené a po nečekaném odrazu od hrazení se mohl radovat z premiérové trefy v sezoně. Brankář Binnington totiž ztratil puk z dohledu a prošel mu mezi betony.

Brendan Lemieux (vpravo) z Los Angeles nemá pověst slušňáka.
VIDEO: Hokejový kanibal z L.A. Lemieux při bitce pokousal protihráče

„Takový je život brankáře. Ne vždy se věci dějí ve váš prospěch,“ krčil rameny Binnington. „Slyšel jsem, jak se puk odrazil od sloupku, ale potom se mi ztratil z dohledu. Něco takového se mi stalo poprvé v životě,“ kroutil hlavou.

Zdroj: Youtube

Gól na 3:0 přišel jen pět sekund po druhé trefě. Binnington se ale po smolném zásahu nesložil a ve zbytku utkání už neinkasoval. Bluesmani nakonec zápas otočili a vyhráli 4:3 po nájezdech. A jejich gólman se stal druhou hvězdou večera.

Dmitrij Jaškin v reprezentačním dresu.
VIDEO: Zákrok na kriminál. Bek Nashvillu mohl Jaškinovi ukončit kariéru

Jedna zajímovost - Černákův gól nejen bizarní, ale znamenal i zápis do klubové historie Lightning. Padl totiž jen pět sekund po trefě Corey Perryho, což je nejkratší časový rozdíl mezi dvěma góly Blesků v dějinách klubu. Předtím hráči Tampy skórovali třikrát v rozpětí devíti sekund. Naposledy to bylo v roce 2016 v utkání s New York Islanders.