Bývalí fotbalisté se na ledě v Říčanech připravují na prosincovou hokejovou exhibici pod širým nebem ve Špindlerově mlýně. A zdá se, že to neberou na lehkou váhu. Někdejší fotbalista Liverpoolu Vladimír Šmicer udělal obrovský skok a teď na bruslích válí.

Během ukázkového nájezdu předvedl skvělou techniku i chladnokrevné zakončení. Na jeho forhendový blafák se gólman nečapal. „Budu připravený,“ vyhlásil osmačtyřicetiletý internacionál. „Poctivě trénujeme a nechceme to podcenit. Chceme se ukázat v co nejlepším světle.“

Na Šmicera se přišel podívat i Jaromír Jágr. Vítěz fotbalové Ligy mistrů se dočkal od největší legendy českého hokeje slova uznání. „Musím říct, že se Vláďa hodně zlepšil. Dva roky zpátky stál jen před bránou a nehýbal se. Teď nejde ani poznat, že je to fotbalista,“ chválil Jágr, který se také představí na Winter Cassic  pod sjezdovkou ve Svatém Petru se svým Kladnem.

„Před pár lety jsem s ním byl na Kladně na jednom večerním tréninku a působil jsem spíše jako sloup. My jsme ale za poslední rok a půl chodili s klukama hrát a asi je to znát,“ zavzpomínal Šmicer s úsměvem.