Šestadvacetiletý útočník Caroliny Gerbe v zápase proti Philadelphii vykouzlil gól, který fanoušci zbožňují, ovšem hokejoví trenéři spíše kritizují. Gerbe se ve středním pásmu zmocnil puku a svůj nájezd proti brankáři Flyers Stevu Masonovi zakončil s hokejkou mezi nohama.

Že vám to něco připomíná? Ano. Forward Hurikánů ve středečním zápase zámořské NHL proti Philadelphii předvedl podobný kousek, kterým na sebe na začátku sezony upozornil právě Tomáš Hertl. „Snažil jsem se být kreativní. Viděl jsem mezeru a dobrý úhel, tak jsem si řekl, že to zkusím. Naštěstí to tam padlo," řekl k desáté brance v sezoně nadšený Gerbe.

Ale stejně jako fígl českého mladíka ze San Jose i jeho gól vzbudil rozporuplné reakce. Fanoušci ho odměnili potleskem a skandováním, trenér Washingtonu Adam Oates však označil jeho kousek za neuctivý k lize.

Ovšem ani jeho kritika Gerbemu radost z parádního gólu, kterým přispěl k vítězství Caroliny 3:2, nezkazila. „Je to něco, o co jsem se snažil jako dítě. A teď to konečně vyšlo," dodal.

Zdroj: Youtube