Tvrďák z Floridy si v druhé třetině počíhal na Dacha, který se podél mantinelu snažil protáhnout kolem Gudase. Jenže si včas nevšiml, kdo se proti němu řítí. Český bek si útočníka Chicaga krásně najel a bodyčekem pánví ho přehodil přes svá záda. Dach vyhodil „kopyta“ do vzduchu, udělal salto a tvrdě dopadl na led.

Radko Gudas v dresu Floridy
Rváč, který překvapuje NHL. Gudas táhne Floridu, kouč má jen slova chvály

Zákrok Gudase postavil fanoušky v FLA Live Areně na nohy. Obdivných reakcí se dočkal i na sociálních sítích. Někteří dokonce označili tenhle „hip check“ za nejlepší v historii NHL. Český bourák svým stylem hry rozděluje fanoušky na dva tábory. A tak se najdou i tací, podle kterých šlo o faul, za který by měl Gudas dostat dodatečný disciplinární trest. Svůj hit totiž mířil na nohy.

Gudas letos překonal v počtu hitů klubový rekord Panthers i český rekord Romana Pokáka. Letos v jednom utkání trefil dokonce dvanáct hráčů. Během kariéry v NHL má přes dva tisíce hitů. „Styl Floridy mi vyhovuje, můžu hrát hodně fyzicky. Dokonce to po mně vyžadují, mám velkou důvěru,“ prozradil Gudas.

David Pastrňák v zápase Bostonu proti San Jose.
Týden v NHL: Pasta spasitel, (ne)chtěný hrdina Dadonov a výprask Rudých křídel

Mimochodem, v utkání s Chicagem se Gudas blýskl kromě spektakulárního hitu i dvanáctou gólovou asistencí v sezoně. Florida vyhrála 4:0 a za hvězdu zápasu byl jeho spoluhráč Jonathan Huberdeau, který překonal rekord NHL v počtu asistencí levého křídla. Huberdeau letos posbíral už 71 přihrávek a překonal tak dosavadní maximum Joea Juneaua z Bostonu ze sezony 1992/1993.