Předchozí
1 z 6
Další

1. Velké sólo ve finále Stanley Cupu

Dva roky v NHL, druhé finále Stanley Cupu. Teprve devatenáctiletý Jaromír Jágr vlétl do NHL jako uragán, v prvním finálovém utkání v roce 1992 navíc předvedl úchvatné sólo. Jágr obešel po stahovačkách tři hráče včetně Čecha Kučery, neomylně zavěsil na 4:4, a stal se nejmladším střelcem ve finále.

Zdroj: Youtube

2. Baseballové zakončení

V utkání proti Philadelphii si Jágr převzal na modré čáře milimetrovou průnikovou přihrávku a snažil se protlačit mezi dvěma obránci. I když ho jeden z nich na hranici pravidel dostal na zem Jágr se protlačil k bekhendovému zakončení a po baseballové dorážce zavěsil pod horní tyč.

Zdroj: Youtube

3. Salutování v Naganu

Asi nejslavnější branku v Jágrově historii se povedlo kladenskému rodákovi trefit na legendárním olympijském turnaji v Naganu. Jágr se ve čtvrtfinálovém utkání proti USA odpoutal od obránce Garyho Sutera, najel si mezi kruhy a nekompromisně překonal Mika Richtera v brancce Američanů. Svoji branku navíc oslavil ikonickým zasalutováním, které ho provází celou kariérou, Jágrova nakonec českou reprezentaci nastartovala k vítězství 4:1 a postupu do semifinále.

Zdroj: Youtube

4. Zesměšnění obrany

V roce 1991 ukázal opět Jágr jednu ze svých největších předností. Na hranici útočného pásma si převzal puk, tradičním skvělým pokrytím puku na bekhendové straně přebruslil dva obránce, poté si položil brankáře New Jersey Devils a chladnokrevně pověsil kotouč do branky.

Zdroj: Youtube

5. Rozhodnutí proti Finům

Jágr byl odjakživa pro českou reprezentaci tím neposradatelným. Jedním z názorných příkladů je i domácí mistrovství světa 2015 v Praze, konkrétně čtvrtfinálové utkání proti Finům. Vyhecované utkání rozhodl Jágr v 56. minutě, když vystihl přihrávku Pesonena, obtočil se kolem finské branky a překonal Peku Rinneho. Jágr rozbouřil vyprodanou O2 Arenu a rozhodl o postupu do vytouženého semifinále. Po domácím šampionátu Jágr ukončil reprezentační kariéru.

Zdroj: Youtube