„Je to neuvěřitelné,“ řekl talentovaný bek mimo jiné bezprostředně po výběru „modrokabátníků“ ze státu Ohia reportérce zámořské stanice SN. „Je to úžasné. Je to splněný sen. Je to sen pro teenagery a děti v České republice,“ vyprávěl odchovanec klatovského hokeje.

Jiříček předvedl gesto, kterým si okamžitě získal americké fanoušky. Když si přitáhl přes hlavu modrý dres Columbusu, políbil logo klubu. „Dělám to pokaždé, když si oblékám nový dres,“ líčil Čech. „Je to něco jako rituál. Věřím, že mi to přinese štěstí.“

Zámořské reportéry během interview bavil. „O Columbusu toho moc nevím, je to dobré město?“ ptal se s úsměvem osmnáctiletý bek.

Zdroj: Youtube

„K draftu přistupujeme vždycky stejně. Snažíme se vybrat nejlepšího hráče, který je k dispozici. Jsem přesvědčený, že se nám to s Davidem povedlo,“ měl jasno generální manažer Columbusu Jarmo Kekäläinen. „V mladém věku hrál v české lize a na seniorském mistrovství světa, má hodně zkušeností. Viděl jsem ho tam na vlastní oči a byl opravdu dobrý.“

Český hokej měl v úvodním kole draftu zástupce poprvé po čtyřech letech. Předtím to byl rovněž na celkovém šestém místě Filip Zadina, jehož si vybral Detroit Red Wings. Draft 2022 poprvé v historii ovládli Slováci.

Z prvního místa byl vybrán Montrealem talentovaný Juraj Slafkovský, jenž zářil na posledním MS seniorů a jako dvojka Šimon Němec, jehož si zase vybrali ďáblové z New Jersey. V prvním kole draftu NHL se prosadil ještě karlovarský Jiří Kulich, jehož si jako osmadvacátého v pořadí vybralo Buffalo Sabers.