"Vyšetření v nemocnici neodhalila žádné zlomeniny, svalové zranění nebo poškození mozku. Hráč zůstal v nemocnici na pozorování," uvedl tiskový mluvčí finské reprezentace Janne Lahti v oficiálním prohlášení.

Další informace o zdravotním stavu útočníka Tappary Tampere, který byl čtyři minuty v bezvědomí, by měly být známy dnes. Finská média ale předpokládají, že Jormakka už do hry na MS nezasáhne.

Šipačov fauloval Jormakku na začátku druhé třetiny, kdy jej zasáhl loktem do hlavy. Švédští rozhodčí Mikael Nord a Marcus Vinnerborg atak Šipačova na soupeře neoznačili za faul.

Šipačov dostal za faul třízápasový trest

Disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace (IIHF) ale v pondělí rozhodla o dodatečném trestu pro hráče sborné.

Podle vyjádření zástupců komise měl Šipačov dostatek času, aby protihráče atakoval jinak, neměl zájem hrát puk a trefil pravým ramenem hlavu Jormakky. Šipačov měl být podle nich vyloučen na pět minut a do konce utkání, přestože se jednalo o neúmyslné zranění.

Disciplinární komise IIHF v pondělí potrestala i útočníka Kazachstánu Fjodora Poliščuka, který má zastavenou činnost na jednu utkání za hru vysokou holí v souboji s Běloruskem. Poliščuk zasáhl holí do obličeje Sergeje Kosticyna.

Zdroj: Youtube