V Česku se nedávno zvrhlo přípravné utkání mezi Bílinou a Chomutovem. Ve vyhecovaném derby plném zákeřností se strhla bitka a rozhodčí zápas raději předčasně ukončili. Pro jistou se zrušila i plánovaná odveta.

Září 2011: Pieta za hokejisty Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.
Nejčernější den pro hokej, i ten český. Viník tragického letu dostal amnestii

K podobné události teď došlo i na Slovensku. A to na podstatně vyšší úrovni. Přípravný zápas mezi Nitrou a Vídní Capitals se taky nedohrál. Vedení domácího týmu za stavu 5:1 stáhlo svoje hráče z ledu kvůli nadměrné hrubé hře hostů.

„Nebudeme se účastnit úmyslného lovu na naše nejmladší hráče,“ oznámil extraligový klub. „Když se hrál hokej, nebylo co řešit. Zákroky, jakými se ale začali prezentovat hráči soupeře, byly daleko za hranicí zdravého rozumu.“

Hokejisté Chomutova.
VIDEO: Ostuda! V Bílině se nedohrál hokejový přátelák. Vzduchem létaly pěsti

Poslední kapkou pro Nitru byl před koncem druhé periody atak na teprve sedmnáctiletého obránce Šimona Nemce. „Eskalující agresivita vedla ke stažení hráčů z ledu. Vyvrcholením zákeřné hry soupeře byl, ne první, zákrok na Šimona Nemce. Zdraví našich hráčů je pro nás na prvním místě,“ uvedl klub.

„Rozhodli jsme se hrát tvrdě, ale férově. Bohužel se zdálo, že rozhodčí neměli nejlepší den," odpověděl kanadský trenér Capitals Dave Barr.

„V dosavadním průběhu přípravy jsme se několikrát střetli s týmy z IHL a byly to všechno slušné zápasy se solidní sportovní úrovní. Věříme, že se jednalo jen o zkratové jednání několika jednotlivců. S klubem Vídeň Capitals si ale v nejbližších deseti letech určitě nezahrajeme,“ vzkázala Nitra do Rakouska.