Přitom v 16. minutě to vypadalo pro Vítkovice velmi dobře, když se ujaly vedení po trefě Tybora. Jenže ještě v první třetině, konkrétně 25 vteřin před jejím skončením srovnal Kudrna a začal velký obrat.

Sparta v prostřední části využila zásluhou Klimka a Jarůška dvě přesilové hry, po kterých soupeři odskočila. Ještě jasněji bylo o vítězi hned na startu třetí třetiny, kdy v oslabení vystřelil Delisle a Bartošákovi se puk nešťastně překutálel přes lapačku až za brankovou čáru.

Vítkovičtí však ještě nic nezabalili. Nejprve se v přesilové hře trefil Schleiss, šest minut před koncem pak naopak v početní nevýhodě využil chyby Machovského Kucsera a snížil na rozdíl jejiného gólu. Víc však Vítkovice nestihly a je tak jasné, že se série protáhne ještě alespoň o jeden zápas.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. A. Kudrna (Blain, Pech), 25. Klimek (Kevin Klíma, Rousek), 30. Jarůšek (Rousek, Tomáš Dvořák), 41. Delisle (Klimek) - 16. Tybor (Trška, O. Roman), 45. Schleiss (Hrabal, Tybor), 54. Kucsera (Dej). Rozhodčí: Pražák, Jeřábek - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8133. Stav série: 1:2.