Devětadvacetiletý rodák z Plzně a bratr kanonýra Dominika Kubalíka se hlásil na prvním tréninku v Ostravě na Boží Hod Vánoční.

Tomáš Kubalík v letošní sezoně stihl odehrát sedm zápasů v dresu Karlových Varů, připsal si v nich tři kanadské body (1+2). Minulou sezonu vynechal, v té předchozí oblékal v extralize dres Jihlavy i mateřské Plzně. Má však zkušenosti ze světové scény. Hrál ve finské nejvyšší soutěži, v německé DEL, v KHL a dokonce má na svém kontě i 12 startů v NHL v dresu Columbusu Blue Jackets.

„Tomáš přichází jako doplnění kádru, který bojuje o každý bod. Zápas v Kladně je pro nás dalším, takzvaným šestibodovým. Chceme jej jednoznačně vyhrát. Proti nám stojí tým, který je především doma velice silný a umí na svém úzkém ledě porazit i soupeře z vyšších pater. Za nás – chceme pokračovat, lépe řečeno ještě vylepšit naši produktivitu v přesilovkách a vůbec celkově. Znovu bychom rádi náš výkon opřeli o výborného brankáře a dobrou defenzivu,“ řekl pro klubový web kouč Mojmír Trličík.

České juniory čeká v úvodním utkání turnaje sborná.
Hokejovou dvacítku čeká vstup do MS, na úvod se utká se sbornou