Ostravané sice nad Minskem dvakrát vedli, ale na trefu Jana Káni odpověděl Michaljov, na Szturcův gól zareagoval Komarov a ještě v úvodním dějství otočil stav Drozd. Po 54 vteřinách třetí třetiny sice vyrovnal Hlinka, ve 48. minutě však vstřelil vítěznou branku Kanaďan Cheechoo a v závěru ještě zpečetil výsledek Bailen.

Kometa vedla v Olomouci po brankách Vondráčka a Tona 2:0 a po Soudkově snížení vrátil týmu kouče Aloise Hadamczika dvoubrankové vedení ve 26. minutě v početní převaze Stehlík. Domácí smazali náskok také v přesilovkách. Ve 33. minutě se prosadil Eberle a za 102 vteřin i Pekr. V rozstřelu rozhodl Herman.

Plzeň získala náskok ve třetí minutě díky posile ze Slavie Poletínovi a na konci druhé třetiny zvýšil Pitule, jenž v minulé sezoně hostoval právě v Kladně. Za Rytíře, kterým se dnes vrátil po tréninku v Las Vegas většinový majitel a hráč Floridy Jaromír Jágr, snížil ve 42. minutě Kindl. Výhru Škody ale pojistil 17 sekund před koncem při power play opět Poletín.

Přípravné zápasy:

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 3. a 60. Poletín, 37. Pitule - 42. Kindl.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 0:0)
Branky: 16. Soudek, 33. Eberle, 35. Pekr, rozhodující sam. nájezd Herman - 6. Vondráček, 13. Ton, 26. Stehlík.

HC Vítkovice Steel - Dinamo Minsk 3:5 (2:3, 0:0, 1:2)
Branky: 3. J. Káňa, 15. Szturc, 41. M. Hlinka - 7. Michaljov, 15. Komarov, 19. Drozd, 48. Cheechoo, 60. Bailen.