Hokejisté Vítkovic prohráli v druhém utkání na Spenglerově poháru s domácím Davosem 1:2. O jejich porážce rozhodl dvěma slepenými góly v závěru druhé třetiny český útočník Petr Tatíček, který otočil skóre a zařídil vítězný vstup švýcarského celku do turnaje. Vítkovice skončí v tabulce skupiny A třetí a ve čtvrtek od 15 hodin nastoupí proti druhému týmu skupiny B k utkání o postup do semifinále.

Nebýt gólmana Málka, který mezi tyčemi vystřídal Faltra, mohla Vítkovice i na startu druhého utkání stihnout podobná pohroma jako v pondělí s Kanadou. Čtvrtý tým švýcarské ligy v úvodní pětiminutovce českého vicemistra pořádně zmáčkl.

Už v třetí minutě spálil velkou příležitost Steinmann a jen o pár sekund později zahákoval Malík ve vyložené šanci Earla, který však z nařízeného trestného střílení trefil vítkovického gólmana do ramena.

Díky Málkovi Vítkovice přestály to nejhorší a tlak domácích postupně vadl. Ještě v 11. minutě měl gól na hokejce jeden ze čtyř českých krajánků v barvách Davosu Brendl, ale Málek byl opět na místě.

Pak už Ostravané definitivně srovnali krok a v 20. minutě měli i první velkou možnost, kterou však Walker po nájezdu na Genoniho pohřbil nepřesnou střelou. Sedm tisíc fanoušků v zaplněné Vaillant Areně tak umlčel až v 25. minutě Pohl, který po rychlém protiútoku nadvakrát dopravil puk do sítě.

Davos otočil zápas během šestadevadesáti sekund

Domácí chvíli lapali po dechu. Hra byla místy hodně otevřená, ale hosté toho navzdory několika brejkům nevyužili. V závěru druhé třetiny začal nápor Davosu opět nabírat na obrátkách. Vyrovnat mohl po obrovském závaru Marha, kotouč však do branky nepropasíroval. Bürgler pak v přesilovce zazvonil na tyč a Málkovo kouzlo odčaroval český legionář Tatíček až v 39. minutě, když dezorientovaný vítkovický gólman jeho úder do odraženého puku vůbec nepostřehl.

Během 96 sekund domácí dokázali skóre úplně otočit. Těsně před koncem druhé třetiny završil tlak Davosu opět Tatíček, který z úhlu střelou pod Málkovu vyrážečku zužitkoval přesilovou hru.

Hosté nebyli daleko od vyrovnání. Štefanka pokusem z otočky Genoniho překonal, ale puk se odrazil od tyčky. Závěrečnou převahu Vítkovic přiživila přesilovka, Strapáč však ze slibné situace při power play srovnat nedokázal.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina A:

HC Davos - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Tatíček (Von Arx), 40. Tatíček (Von Arx, Brendl) - 26. Pohl (Walker). Rozhodčí: Massy, Stricker (oba Švýc.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 7000.

Sestava Vítkovic: Málek - Malík, Kudělka, Punčochář, Ovčačík, Sedlák, Collenberg, Randegger, Voráček - Klimek, Burger, J. Káňa - Pohl, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, Kucsera - T. Káňa, Štefanka, J. Sýkora.

1. Kanada 1 1 0 7:1 3
2. Davos 1 1 0 2:1 3
3. Vítkovice 2 0 2 2:9 0