Letošní loučení s fanoušky jim vůbec nevyšlo. Hokejisté Vítkovic prohráli v dohrávce 31. kola extraligy s Kladnem 2:3, čímž odmítli posun z osmého místa na šesté. Středočechům, kteří se dočkali výhry na ledě ostravské ČEZ Arény po čtyřech letech, zajistil tři body v oslabení deset minut před koncem premiérovou trefou v sezoně Jan Eberle.

Vítkovice - Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Vítkovice, které porazily Kladno v předchozích jedenácti zápasech, začaly sebevědomě. Blízko k vedoucímu gólu měl už v 5. minutě Strapáč. Domácí mladíček však orazítkoval z téměř nulového úhlu jen horní tyč. Kladno rozhodně nepůsobilo jako tým, který v Ostravě naposledy zabral 21. prosince 2007, shodou okolností také ve 31. kole. Velkou šanci kapitána Patery po přihrávce Kuchlera zlikvidoval Málek.

Na druhé straně zase vybídl k zakončení Slovák Štefanka v přečíslení dvou na jednoho krajana Húževku, jeho pokus zblokoval na poslední chvíli máchnutím lapačky pohotový Chábera. Středočeši hráli odvážně a odměnou jim byl vedoucí gól Hovorky. Ještě hůř bylo s domácími v úvodu druhé třetiny, kdy Patera v přesilovce šikovně nahodil na volného Bicka, a ten parádně přizvedl puk do šibenice.

Vicemistra vrátil do hry před polovinou zápasu Šedivý, který zakončil načasované vysunutí Walkera střelou mezi betony kladenského gólmana. Před druhou sirénou hledal u levé tyče své parťáky z útoku aktivní Šedivý, ale jak Burger, tak Walker do odkryté branky puk nedostali. Co se nepodařilo jim, zvládl po Strapáčově příhře od levého mantinelu Szturc, který zvolil rychlou forhendovou kličku.

Následně hráli domácí přesilovku a zdálo se, že obrat je na spadnutí. Jenže. Valský vyhodil puk odrazem o mantinel tak šikovně, že si jej ve středním pásmu dojel Eberle a svůj smělý únik dotáhl do zdárného konce. „Cítil jsem, že mám větší rychlost než Malík, proto jsem se tam natlačil a naštěstí se to povedlo,“ usmíval se Jan Eberle.

Trefil se i přesto, že jej domácí urostlý obránce těsně před zakončením fauloval. „V extralize jsem se doteď hodně trápil, byl to můj první letošní gól, proto jsem byl rád, že jsem to dal a nemusel jet nájezd,“ vykládal Eberle. „Snažili jsme se v oslabení bránit, a že jsme v něm dali gól, bylo jen velké plus,“ dodal kladenský forvard.

Kdo očekával závěrečný nápor, nedočkal se. Definitivně vzal Vítkovicím vítr z plachet obránce Sloboda, který dvě minuty před koncem putoval na trestnou lavici za podražení. Kladno už si cenné tříbodové vítězství vzít nenechalo.

„Je to velká škoda, že jsme nepotvrdili výhru z Liberce,“ litoval Ondrej Šedivý. „Ta porážka mrzí o to víc, že jsme se do toho dostali, z 0:2 vyrovnali na 2:2 a mohli v přesilovce odskočit, ale místo vedoucího gólu jsme udělali chybu a sami inkasovali,“ řekl smutným hlasem včerejší nejlepší hráč Vítkovic. „Tam se to zlomilo,“ dodal Šedivý.

Branky a nahrávky: 34. Šedivý (Walker, Burger), 47. Szturc (Strapáč, J. Káňa) - 18. Hovorka (Kameš, Dragoun), 24. Bicek (Patera, Kuchler), 51. Eberle (Valský). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8, navíc J. Káňa - Dragoun oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5066.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Ondrušek, Ovčačík, Sedlák - Štefanka, Húževka, T. Káňa - Klimek, Burger, J. Káňa - Pohl, Hruška, Szturc - Šedivý, Strapáč, Walker - od 31. min. navíc Pabiška. Trenéři: Trličík a Moták.
Kladno: Chábera - Majeský, J. Drtina, Kameš, Toman, Procházka, Piskáček, Lepine, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Melka, Eberle - Bílek, Knotek, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.