Pětadvacetiletý nejproduktivnější vítkovický hráč připravil v čase 58:08 při přesilovce pět na tři vítěznou trefu pro parťáka Rudolfa Hunu. „Tyhle tři body jsou zlaté a strašně moc nám v závěru sezony a boji o play off pomůžou," je přesvědčen Svačina. Ostravané jsou teprve čtvrtým týmem, který si v letošní sezoně odváží ze Slezska všechny tři body.

V první třetině jste nasázeli Třinci čtyři góly, což se tady dlouho nestalo. Jak se vám to vlastně povedlo?

Všechno nám sedlo. Přitom je paradoxní, že jsme šli do úvodní dvacetiminutovky s tím, odehrát to na nula nula. Třinec to možná trochu podcenil, hráli lehkovážněji. Už před zápasem jsme si říkali: Kdy jindy to zlomit než v takovém derby, kde se může stát všechno?

Třinec ve druhé třetině výrazně přidal a dvěma rychlými góly snížil na 3:4…

Není to poprvé, co nám druhá třetina nevyšla. Problém už jsme s ní měli minulé kolo na Slavii, kde jsme dostali, tuším, dokonce tři góly. Třinci pomohlo stažení hry na tři útoky, přesto jsme nepanikařili. Říkali jsme si během druhé přestávky, že vedení 4:3 bychom před zápasem brali všemi deseti.

Třinec ve třetí třetině srovnal na 4:4 a utkání směřovalo do prodloužení. Pak jste ale dostali přesilovku pět na tři a rozhodli. V kabině jste hodně bouřlivě oslavovali…

Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se nesmíme podělat, a udržet to. Sice Třinec dokázal srovnat, ale z ojedinělé akce. Na konci jsme hlavně nechtěli udělat chybu a dotáhnout zápas do prodloužení. Pak se naskytla přesilovka pět na tři a my v ní rozhodli. Jsem si jistý, že tyhle body jsou zlaté a strašně moc nám v závěru sezony a boji o play off pomůžou.

Před zápasem jste měl nějaké zdravotní problémy. Můžete prozradit, o co šlo?

Ještě den před zápasem jsem měl horečku, vůbec jsem netrénoval. Zvažoval jsem, jestli vůbec do zápasu naskočím. Nakonec jsem se rozhodl, že ano. No ještě že tak… Je hodně zvláštní, že jsem se cítil snad vůbec nejlépe v sezoně. Nohy mi jezdily. Jen více takových horeček.