Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Vokoun vychytal další vítězství

BUFFALO – Šestadvacet úspěšných zásahů Tomáše Vokouna a gól Radka Dvořáka. Takový byl příspěvek českých hokejistů k nočnímu vítězství Floridy na ledě Buffala 4:2.

3.11.2007

Brankář floridských Panterů Tomáš Vokoun.Foto: Reuters

Dva body přinesl Panterům především drtivý tlak ve druhé třetině. Ze záplavy 17 střel si celkem tři našly cestu za záda gólmana Thibaulta. Postupně se trefili dvakrát Zedník a jednou Jokinen. Využitá přesilovka Sabres ze závěru zápasu už pouze zkorigovala výši jejich porážky.

„Ve druhé třetině jsme hráli chytře a důrazně. Navíc jsme neudělali žádné chyby,“ pochvaloval si výkon v prostřední části hry kapitán Floridy Olli Jokinen.

Skóre zápasu otevřel v 6. minutě Radek Dvořák svou premiérovou brankou v letošní sezoně. Thibaulta překonal bekhendovou dorážkou Campbellovy střely. Táborský rodák zatím nasbíral ve 13 zápasech 4 body. Fleischmannův gól porážce nezabránil

V souboji Washingtonu s Philadelphií vstřelil úvodní branku útočník Capitals Tomáš Fleischmann, když sklepl ze vzduchu puk do sítě bezmocného gólmana Niittymäkiho. Letci však zásahy Brierea, Richardse a Umbergera vývoj zápasu úplně otočili. Na jejich vítězství nic nezměnila ani trefa Ruse Ovečkina ze závěrečné třetiny, která znamenala snížení na konečných 2:3.

Tellqvist vymazal střelce Dallasu

Bezchybné představení Mikaela Tellqvista v brance Phoenixu a střelecká produktivita jeho spoluhráčů položili základ k vysokému vítězství Kojotů na ledě Dallasu 5:0.

Švédský gólman zastavil všech 35 puků mířících do jeho klece. Navíc asistoval u trefy Doana a byl po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu. „Tellqvist předvedl několik skvělých zákroků. Nebýt jeho, mohli jsme klidně prohrát 2:3,“ nechal se slyšet kouč Phoenixu Wayne Gretzky.

Ve třetí třetině promluvili do vývoje utkání i čeští hokejisté. Martin Hanzal hned po přestávce zvýšil střelou z levého kruhu na 4:0, útočník David Vrbata pak v oslabení skóre uzavřel.

Hemský jediným střelcem

Zraněními sužovaný Edmonton prohrál podruhé za sebou na vlastním ledě. Po neúspěchu s Detroitem tentokrát Olejáři nestačili na Nashville, kterému podlehli 1:4.

Přitom naději na dobrý výsledek držel domácí tým díky vyrovnávací brance Aleše Hemského z 32. minuty až do poloviny závěrečného dějství. Pak ale udeřili během 143 vteřin Jason Arnott s Radkem Bonkem a nebylo co řešit.

Pánové, končíme! Lidé protestovali před Hradem proti Zemanovi a Babišovi

Nesouhlas s politikou prezidenta Miloše Zemana a a předsedy ANO Andreje Babiše byl hlavním tématem demonstrace s názvem "Pánové, končíme!", která se dnes večer konala před Pražským hradem. Její účastníci zpola zaplnili prostranství před arcibiskupským palácem.

Havajský soud zablokoval další Trumpův protiimigrační dekret

Federální soud v Honolulu na Havaji dnes zablokoval zářijový protiimigrační dekret prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Dekret zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států. Soud vydal své rozhodnutí jen několik hodin před tím, než mělo o půlnoci místního času prezidentské nařízení vstoupit v platnost.

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.