Dva body přinesl Panterům především drtivý tlak ve druhé třetině. Ze záplavy 17 střel si celkem tři našly cestu za záda gólmana Thibaulta. Postupně se trefili dvakrát Zedník a jednou Jokinen. Využitá přesilovka Sabres ze závěru zápasu už pouze zkorigovala výši jejich porážky.

„Ve druhé třetině jsme hráli chytře a důrazně. Navíc jsme neudělali žádné chyby,“ pochvaloval si výkon v prostřední části hry kapitán Floridy Olli Jokinen.

Skóre zápasu otevřel v 6. minutě Radek Dvořák svou premiérovou brankou v letošní sezoně. Thibaulta překonal bekhendovou dorážkou Campbellovy střely. Táborský rodák zatím nasbíral ve 13 zápasech 4 body. Fleischmannův gól porážce nezabránil

V souboji Washingtonu s Philadelphií vstřelil úvodní branku útočník Capitals Tomáš Fleischmann, když sklepl ze vzduchu puk do sítě bezmocného gólmana Niittymäkiho. Letci však zásahy Brierea, Richardse a Umbergera vývoj zápasu úplně otočili. Na jejich vítězství nic nezměnila ani trefa Ruse Ovečkina ze závěrečné třetiny, která znamenala snížení na konečných 2:3.

Tellqvist vymazal střelce Dallasu

Bezchybné představení Mikaela Tellqvista v brance Phoenixu a střelecká produktivita jeho spoluhráčů položili základ k vysokému vítězství Kojotů na ledě Dallasu 5:0.

Švédský gólman zastavil všech 35 puků mířících do jeho klece. Navíc asistoval u trefy Doana a byl po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu. „Tellqvist předvedl několik skvělých zákroků. Nebýt jeho, mohli jsme klidně prohrát 2:3,“ nechal se slyšet kouč Phoenixu Wayne Gretzky.

Ve třetí třetině promluvili do vývoje utkání i čeští hokejisté. Martin Hanzal hned po přestávce zvýšil střelou z levého kruhu na 4:0, útočník David Vrbata pak v oslabení skóre uzavřel.

Hemský jediným střelcem

Zraněními sužovaný Edmonton prohrál podruhé za sebou na vlastním ledě. Po neúspěchu s Detroitem tentokrát Olejáři nestačili na Nashville, kterému podlehli 1:4.

Přitom naději na dobrý výsledek držel domácí tým díky vyrovnávací brance Aleše Hemského z 32. minuty až do poloviny závěrečného dějství. Pak ale udeřili během 143 vteřin Jason Arnott s Radkem Bonkem a nebylo co řešit.