Sám Vokoun je však po minulé sezoně především rád, že může poprvé od roku 2004 naskočit do vyřazovacích bojů. Před rokem ho totiž ze sestavy vyřadily záludné zdravotní komplikace v podobě krevních sraženin a zkušený brankář musel do nemocnice. Tým, s nímž Vokoun nemohl ani cestovat na zápasy, vypadl poměrem 1:4 na utkání hned v prvním kole. Vítězem série tehdy bylo shodou okolností právě San Jose, nynější soupeř Predators.

"Nemyslím, že bych potřeboval nějakou speciální motivaci," řekl český reprezentant zámořským médiím. "Jsem připraven si užít to, co miluji, a pokusit se vyhrát Stanley Cup. To je také jediná možnost, jak se na to člověk může koukat. Jinak to přináší tlak. Každopádně nás čeká spousta zábavy i tvrdé práce," dodal třicetiletý Vokoun, jemuž zkomplikovalo sezonu v základní části zranění palce na ruce. Také z toho důvodu bude souboj Nashvillu se San Jose ojedinělým kláním týmů, v nichž každý člen brankářských dvojic odchytal alespoň 45 procent utkání v základní části.

Na straně Predátorů to je vedle Vokouna Chris Mason, vyrovnanou brankářskou dvojici Žraloků tvoří Jevgenij Nabokov s Vesou Toskalou. Vokounovy výkony byly od jeho lednového návratu po zranění ruky občas trochu nevyrovnané, ale 28. února podal podle pozorovatelů v utkání na ledě San Jose vynikající výkon, kterým přispěl k výhře 4:3 v samostatných nájezdech. Vylepšil tak svou bilanci proti Sharks na šest výher po sobě.

Také trenér Nashvillu Barry Trotz očekává, že Vokoun bude v play off v nejlepší formě, přestože jeho zraněný prst pro jistotu stále chrání dlaha. "Jsem nadšený z toho, že ho máme zpátky, očekáváme od něho velké věci. Je hráčem, který má rád tuto fázi soutěže a tento druh zápasů. Vždy pak chytá dobře," uvedl na Vokounovu adresu Trotz.