Mluvilo se o tom, že jste to vzal na sebe. Vícero klukům chyběla výplata, nejen vám. Jak to bylo?

Už to bylo několikrát. Jsem jako Jánošík. Už jsem to udělal na Slovanu (Slovan Bratislava, pozn. red.). Tam mně to stálo hlavu. Tady ne. Nebylo to jenom o mně, ale i o ostatních. Celé léto mně někdo volal.

Loňskou sezonu jste byli tady supr parta. Hrálo i to roli ve vašem postoji?
Řešilo se to hodně. Bylo to těžké i v play off. S Mladou Boleslaví jsme to obrátili, i když to mohlo dopadnout jinak. Došli jsme strašně daleko. Bylo vidno, že jsme tahali za jeden provaz. Pomohlo tomu taky to, že my starší jsme kluky udrželi s čistou hlavou.

Zajímavé je ale, že s klubem jste se nerozhádal. Mohli přijít nabídky do jiných týmů …
Stala se jedna nepříjemná věc. Tu situaci jsem nechtěl medializovat. Do dnešního dne nevím, kdo to dal do médií. Od té doby začali volat kluby. Ale mým záměrem nebylo odejít. Nechtěl jsem jít do jiného týmu.

Trénink kuvajtských hokejistek na ledové ploše v Písku.
Exotika na ledu. Kuvajtské hokejistky trénovaly v Písku

V Chomutově to vzali asi za jiný konec než ve Slovanu. Jaký jste měl z toho pocit?
Mohl jsem tady trénovat. Byla to pro mě výhoda, že jsem zůstal v tréninkovém zápřahu. To bych v Praze asi nenašel. Musel bych trénovat individuálně nebo na led chodit s „hobíkáma“. To by mi až tak moc nedalo.

Nebojíte se, že se stejná situace může opakovat?
Už se nebude opakovat. To vím.

Necítíte nějaký deficit v přípravě?
Ne, necítím. Zápas od zápasu je to lepší. Když jsem hrál s Finama, tak jsem si připadal hrozně. Ale poslední zápasy už nebyly tak špatné. To je, co se týče fyzické stránky a doufám, že to bude ještě lepší. Začne porce zápasů a fyzička se ještě zvedne.

Loňskou sezonu včetně vás mělo pod trenérem Růžičkou šest útočníků Pirátů nejlepší střeleckou sezonu v kariéře. Dá se to vůbec zopakovat?
Loňská sezona se povedla. A „Růža“ to z nás dokáže vyždímat. Má neskutečnou intuici. Ví, co má udělat. Má to prostě v sobě.

Je to i tak, že nemáte pak obavy před sezonou? Že se sezona povede?
Člověk musí věřit. Samozřejmě, loňská sezona byla výborná a bude těžké to zopakovat. Ale zodpovědnosti se nezříkám a na hokej se těším.

Slavnostní otevření hokejového sportovního centra ve Slaném za účasti Jaromíra Jágra (vpravo) i Jana Skopečka, radního pro oblast vzdělávání a sportu.
Jágr trénoval s dětmi, smlouvu zatím nepodepsal. "Je kupa možností," řekl