"Změníme toho hodně. Musíme bruslit celých šedesát minut. Viděl jsem polovinu zápasu Evropy s Amerikou a neřekl bych, že je k ničemu nepustili, ale byla tam vidět velká zkušenost. Ten tým má velikou sílu a my s ním musíme hrát zodpovědně," řekl Voráček novinářům.

Podle ofenzivního lídra Philadelphie si reprezentace musí příčiny debaklu z úvodního utkání dobře rozebrat na videu a poučit se. Věří, že ve druhém zápase se mužstvo předvede v jiném světle a dokáže se i prosadit. "Máme hráče, kteří góly dávat umí, musíme se do dalšího zápasu zlepšit," podotkl Voráček.

Sedmadvacetiletý mistr světa z Německa z roku 2010 věří, že je ještě čas na reparát. "My jsme šli do toho turnaje s tím, že ve skupině musíme vyhrát dva zápasy. Ty dva zápasy máme pořád ještě před sebou. Prohráli jsme, nedá se nic dělat, ten výkon nebyl takový, jaký bychom si asi přáli. Ale byl to teprve první zápas," uvedl s vírou, že proti Výběru Evropy a Spojeným státům americkým ještě národní tým může vybojovat play off.

Do utkání s Kanadou vstoupili čeští hokejisté dobře a vytvářeli si šance, ale v deváté minutě poprvé inkasovali a zápas zcela ovládli domácí. Kanada podle Voráčka vyhrála vysoko naprosto zaslouženě, výsledek za příliš krutý nepovažoval. "Kdybychom prohráli 0:6 po tom, jak jsme hráli prvních deset minut, tak se můžeme bavit trošku jinak," prohlásil Voráček.

"Je škoda, že jsme na začátku nedali gól. Měli jsme tam pět na tři i čtyři na tři, bylo tam pár dobrých šancí. Jak jsme dostali druhý gól, tak jsme úplně přestali hrát. Začali jsme stát, odhazovat od sebe puky a vůbec jsme si nepomáhali. Když se to stane proti Kanadě, tak tě rozjezdí," uvedl Voráček.