"Nejsme překvapení z výsledků. Od prvního dne jsme věděli, co v kabině máme. Do turnaje jdeme se sebevědomím," řekl novinářům útočník Jakub Voráček. Věří, že i v základní skupině proti Kanadě, Výběru Evropy a Spojeným státům americkým může český tým uspět. Z celé přípravy má výborný pocit.

"Tréninky měly úroveň, trénovalo se na vysoké úrovni. I ty zápasy byly ve vysokém tempu, sehráli jsme je dobře. A když jsme se dostali pod tlak, tak nás gólmani podrželi," pochvaloval si ofenzivní lídr Philadelphie výkony brankářů Michala Neuvirtha a Petra Mrázka.

"Dali jsme góly v přesilovce ve dvou zápasech, v oslabení dostali dva ze šesti. To je pozitivní. Proti Americe jsme se sebrali z vyrovnání na 2:2 a dali hned gól, to je další skvělá věc," uvedl Voráček.

Pozor na zbytečná vyloučení

Vyvarovat se podle něj musí Češi vyloučení, kterých měli ve středeční generálce osm. "Tím jsme je lehce pustili do zápasu. Týmy jako Kanada a Amerika to potrestají. Musíme s nimi pořád bruslit a vyvarovat se chyb, vždyť ve druhé třetině stáli naši gólmani na hlavách. Jeli nám tam dvakrát sami na bránu ve třech minutách. To nejde. Abychom měli šanci, musíme dávat pozor," řekl sedmadvacetiletý kladenský odchovanec.

Jakub Voráček při zápase s výběrem Severní AmerikyZdroj: ČTK/AP/Gene J. Puskar

Hra proti Severní Americe byla podle něj hodně rozkouskovaná. "Když jsme nehráli oslabení nebo přesilovku, tak přišla reklamní pauza. Ale když hrajeme svůj hokej a soupeře napadáme, je to dobré a funguje to. Je to hodně důležité vítězství. Z lidí, co hokej sledují, si 99 procent nemyslelo, že vyhrajeme," prohlásil Voráček.

V polovině třetí třetiny opouštěl led otřesený, ale je v pořádku. "To byl faul. Nevím, proč se to nepískalo. Ale nebrečím do novin, to se stává. Dostal jsem krosček na žebra, měl vyražený dech. Nikdo by se nezlobil, kdyby to bylo písknuté jako faul," uvedl Voráček k situaci, kdy šel naopak za špatné střídání pykat český tým a Auston Matthews z přesilovky vyrovnal na 2:2.

Také čtěte: Boj o pozici jedničky? Neuvirth se soustředil jen na sebe. A zazářil