Vrbata, s 21 zásahy nejlepší český střelec v soutěži, při své gólové akci prokázal, že si momentálně věří. Chris Higgins mu od zadního mantinelu poslal úžasnou přihrávku mezi bruslemi před branku, kde si Vrbata klidně a elegantně přehodil puk z forhendu na bekhend. Poté zasunul puk do branky podél roztaženého gólmana Tuukky Raska a zvýšil v polovině utkání na 3:1.
"Jsou případy, kdy máte lepší šance, ale zůstane jen u nich. A někdy se zdá, že do vám do branky projde všechno. Budu se snažit, aby mi to vydrželo co nejdéle," komentoval svou formu Vrbata, třetí hvězda utkání.

Podruhé od Vánoc skóroval Martin Erat z Arizony, jenž v přesilové hře zakončil střelou z mezikruží rychlou souhru gólem na 2:0 proti San Jose. Český útočník v úvodní třetině navázal na Marka Arcobella, který se prosadil hned ve své premiéře za Coyotes a je druhým hráčem v historii soutěže, který v jedné sezoně NHL bodoval za čtyři různé týmy. Od druhého dějství ale spustil galapředstavení Joe Pavelski a čtvrtým hattrickem v kariéře zařídil výhru San Jose 4:2.

Útočník Sharks se přehoupl potřetí v životě přes hranici 30 branek za sezonu a největší měrou přispěl k 300. vítězství trenéra Todda McLellana v NHL. Kouči San Jose k tomu stačilo 515 zápasů, rychleji dosáhl na stejný počet výher jen Bruce Boudreau (496 utkání).

"Pro mě je hlavní, že jsme si připsali 29. výhru v sezoně. Na sebe nehledím. Nejdůležitější jsou hráči, to na nich záleží. Já jsem jako jejich otec, který je na ně pyšný, když hrají to, na co mají. A pokud ne, tak jsem opravdu zklamaný," komentoval jubilejní výhru McLellan.

Hokejisté Philadelphie se i díky asistenci Jakuba Voráčka ujali v Columbusu ve 46. minutě vedení 3:1, ale nakonec podlehli 3:4 v prodloužení. Pro Flyers jde o další bolestnou ztrátu v souboji o play off, na které mají momentálně manko sedmi bodů. "Je to trapné. Nedostaneme se daleko, pokud budeme hrát takhle. Přitom bychom mohli být jedním z nejlepších týmů v lize. Nelíbí se mi způsob, jakým prohráváme," zlobil se útočník Philadelphie Sean Couturier.

Chicago otočilo zápas s New Jersey

Ve třetí třetině přišlo o těsný jednogólový náskok i New Jersey, které podlehlo v Chicagu 1:3. Domácí tříbrankovým obratem zkazili Patriku Eliášovi 1200. zápas v soutěži. Třebíčský rodák se musel obejít o spoluhráče Martina Havláta, který se nevešel do sestavy. "Škoda, že jsem inkasoval tak brzy po začátku poslední třetiny, mohlo to vypadat jinak. Je to zklamání, že jsme si nechali body utéct mezi prsty a nezískali ani jeden," uvedl gólman Devils Corey Schneider.

Velice draze vyšlo Dallas vítězství 2:0 nad Floridou, neboť utkání nedohráli tři útočníci Stars - Aleš Hemský pro potíže v dolní části těla, Patrick Eaves opustil led poté, co ho spoluhráč trefil pukem do hlavy, a předčasně odešel do kabiny i nejproduktivnější hráč týmu Tyler Seguin. Zranění trochu zastínila vynikající výkon gólmana Kariho Lehtonena, jenž zneškodnil všech 37 střel soupeře a připsal si čtvrtou nulu v sezoně.

Zraněný Hemský

"Hrozný večer co se týče zranění," řekl trenér Dallasu Lindy Ruff s tím, že Hemský bude nějaký čas chybět. Podobně to vypadá u Seguina, který se v produktivitě soutěže předháněl s Voráčkem. "Zítra budeme mít po vyšetřeních lepší představu, jak na tom je. Ale vypadá to, že ho nějakou dobu budeme muset postrádat," uvedl Ruff, jenž se zlobil na obránce Floridy Dmitrije Kulikova za nešetrný zákrok na hvězdu Dallasu.

"Bylo to ošklivé a zbytečné. Jsem sice zvyklý řvát, ať se s tím něco dělá, ale je to stejně k ničemu. Necháme vedení ligy, ať si to vyhodnotí," uvedl kouč k zákroku, který zřejmě bude mít dohru v dalším vzájemném zápase. "Bylo zbabělé, co jejich obránce provedl. Seguin už byl bez puku a on ho takhle (pokusem o bodyček na obranné modré čáře) sundá v kolenou. To se nedá omluvit," řekl útočník Dallasu Vernon Fiddler.

Výsledky NHL

Columbus – Philadelphia 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)

Branky: 29. Dubinsky, 49. Boll, 56. Atkinson, 63. Anisimov – 11. a 46. Simmonds (na druhou Voráček), 38. Couturier. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.403. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. Anisimov (oba Columbus), 3. Simmonds (Philadelphia).

Chicago – New Jersey 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky: 42. Hossa, 45. Toews, 60. Versteeg – 16. Harrold. Střely na branku: 35:26. Diváci: 22.186. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Seabrook, 3. Toews (všichni Chicago).

Dallas – Florida 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 10. Jamie Benn, 18. Spezza. Střely na branku: 28:37. Diváci: 18.211. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Jamie Benn, 3. Fiddler (všichni Dallas).

Arizona – San Jose 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky: 2. Arcobello, 16. Erat – 21., 34. a 59. Pavelski, 47. Goodrow. Střely na branku: 34:26. Diváci: 16.713. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Niemi (oba San Jose), 3. Arcobello (Arizona).

Vancouver – Boston 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 2., 6. a 47. Matthias, 30. Vrbata, 58. Hansen – 10. Bergeron, 46. Kelly. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. Matthias (Vancouver), 2. Bergeron (Boston), 3. Vrbata (Vancouver).

4. Winnipeg 57 28 10 19 155:149 66
5. Minnesota 54 27 7 20 147:146 61
6. Dallas 55 26 8 21 174:175 60
7. Colorado 55 22 11 22 140:158 55