Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Vrbata hattrickem pomohl Vancouveru přerušit sérii porážek

New York – Radim Vrbata se v pondělním utkání NHL zasloužil třemi góly o výhru Vancouveru 5:2 nad Buffalem. Český útočník tak oslavil svůj šestý hattrick v zámořské kariéře a Canucks přerušili sérii pěti porážek. Jednu asistenci zaznamenal David Krejčí z Bostonu, Bruins ale podlehli Nashvillu 2:3.

8.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 8.12.2015

Radim Vrbata se v pondělním utkání NHL zasloužil třemi góly o výhru Vancouveru 5:2 nad Buffalem.Foto: ČTK/AP/DARRYL DYCK

Vrbata zaznamenal sedmý, osmý a devátý gól v sezoně. Trefil se znovu po pěti zápasech, v nichž si připsal jedinou asistenci, šest záporných bodů v hodnocení plus/minus a které vždy skončily prohrou jeho týmu.

V pondělí ale čtyřiatřicetiletý rodák z Mladé Boleslavi zářil. Poprvé se trefil v 9. minutě, kdy se k němu odrazil puk před odkrytou branku a on 80 sekund po trefě hostujícího Briana Gionty pohodlně vyrovnal na 1:1. V 17. minutě dostal Vrbata domácí mužstvo do vedení, když tečoval střelu Dana Hamhuise od modré čáry.

Čepice na ledě

Povedený večer pak mistr světa z roku 2005 korunoval pět a půl minuty před koncem třetí třetiny. Přesnou ranou švihem z pravého kruhu pro vhazování uzavřel skóre utkání, na což fanoušci reagovali tradičním gestem a led zasypali vydatným počtem čepic.

Kšiltovek pršelo z hlediště o poznání více než při nedávném hattricku spoluhráče Daniela Sedina. „Asi byly dneska ve slevě," smál se Vrbata, který se postaral o to, že po utkání se všechny pokrývky hlavy prodávaly v klubovém fanshopu jen za dvoutřetinovou­ cenu.

Vrbata si připsal první hattrick v dresu Canucks. Naposledy dal tři góly v říjnu 2013, kdy ještě hrál za Phoenix. V první sezoně za Vancouver sice nasázel 31 gólů a byl nejlepším střelcem mužstva, třikrát v jednom utkání ale neskóroval.

V kabině kanadského celku zavládla po dlouhé době dobrá nálada. Canucks vyhráli po téměř dvou týdnech a na domácím ledě poprvé od 21. listopadu, přičemž v posledních dvou zápasech před vlastními fanoušky vstřelili jen dva góly. „Hledali jsme něco pozitivního, na čem bychom mohli začít stavět, a tohle je přesně ono. Všechno nám dneska hrálo do karet," radoval se Vrbata.

Buffalo bylo ideálním soupeřem, proti komu se chytit. Za posledních patnáct let vyhrály Kosatky osm z deseti vzájemných zápasů na vlastním ledě. Premiérovou trefou v sezoně se na vítězství podílel tvrďák Brandon Prust, jenž přišel v létě z Montrealu.

Kanadský útočník se tak ukázal v opačném světle než v předchozím duelu s Bostonem (0:4), kdy hokejkou zasáhl do slabin soupeřova útočníka Brada Marchanda a o následné pokutě pět tisíc dolarů prohlásil, že to byly nejlépe investované peníze.

Další Prust investoval do kadeřníka a nový sestřih mu zřejmě přinesl štěstí. Vědět o sobě dal v 25. minutě, kdy si najel mezi kruhy na přihrávku Dereka Dorsetta a střelou z voleje zvýšil na 3:1. „Kdo si oholí hlavu příště? Možná všichni?" žertoval Prust.

Hokejisté Bostonu na sobotní výhru ve Vancouveru na domácím ledě nenavázali. Nad Nashvillem sice dvakrát vedli – v první třetině 1:0, ve druhé 2:1, hosté ale pokaždé dokázali srovnat zásluhou Romana Josiho. O jejich výhře pak rozhodl pět minut před koncem třetí třetiny Viktor Arvidsson.

Strašáka v podobě Divočáků z Minnesoty se zbavilo Colorado. Hráči Avalanche prohráli osm z posledních devíti vzájemných zápasů, přičemž čtyřikrát nedali ani gól, tentokrát ale soupeře udolali 2:1 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil v 64. minutě John Mitchell.

Výsledky NHL:

Boston - Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 5. Miller (Krejčí), 31. Eriksson - 20. a 32. Josi, 56. Arvidsson. Střely na branku: 17:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Arvidsson (oba Nashville), 3. Bergeron (Boston).

Vancouver - Buffalo 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 9., 17. a 55. Vrbata, 25. Prust, 38. H. Sedin - 7. Gionta, 42. Reinhart. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18.278. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata (Vancouver), 2. O'Reilly (Buffalo), 3. Prust (Vancouver).

Colorado - Minnesota 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 25. Barrie, 64. Mitchell - 54. Parise. Střely na branku: 20:20. Diváci: 16.589. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Mitchell, 3. Barrie (všichni Colorado).

2. St. Louis 27 15 4 8 68:67 34
3. Minnesota 26 14 5 7 70:64 33

5. D. Sedin (Vancouver) 29 31 (12+19)
6. Cammalleri (New Jersey) 27 30 (11+19)