„Když jsem dal gól až někdy v tom desátém utkání, tak jsem s ohledem na to v pozvánku sice stále doufal, ale moc jsem v ní nevěřil. Naštěstí to dobře dopadlo," pochvaloval si Filippi v rozhovoru s novináři.

Třiadvacetiletý forvard stihl za 27 zápasů 14 bodů (3+11). „Asi jsem si to představil malinko jinak. Šel jsem z extraligy do soutěže, která je o třídu a možná i o dvě výše. Než jsem se trefil a našel svoji pohodu, tak mi to trochu trvalo. Ne snad, že bych se teď trefoval každý zápas, ale je to určitě lepší," řekl Filippi.

V extralize, kde hájil dres Liberce, byl přece jen zvyklý na odlišnou hru. „Tam jsem nečekal deset gólů na zápas. A myslel jsem si, že v KHL to půjde podobně, ale je to o něčem jiném. Více se tam bruslí a dohrává se do těla, což mě na začátku trochu zaskočilo. Ale šancí mám hodně, tak ještě aby to tam začalo padat," přál si Filippi.

V Rusku mu pomáhá Kovář

K zabydlení v mužstvu hodně pomohla mladému forvardovi přítomnost Jana Kováře. Ten je jen o dva roky starší, ale za dvě předchozí sezony si v „Magnitce" dokázal vybudovat velmi silnou pozici. „Honza s manželkou mi pomohli opravdu hodně. A já mu za to už stokrát děkoval," ujistil Filippi.

S cestováním za zápasy problém nemá. „Místo tří hodin v letadle jsem jezdil tři hodiny autobusem, takže to taková změna není. Letadlo mi nevadí. Spíše ty časové posuny jsou znát, ale to k tomu patří, i když je to trochu únavné," podotkl Filippi.

Statečně se pere i s ruštinou. „Znám především ta slovíčka, co nemůžu říkat do novin," pousmál se Filippi. „Ale už je to celkově lepší. Rozumím a domluvím se, v restauraci si objednám jídlo, ale ještě to není žádná velká sláva," připustil Filippi.

Mrzel ho odchod kouče Keenana

Metallurg v novém ročníku zatím nezáří a ve Východní konferenci zaujímá až pátou pozici. Atmosféra v klubu proto není nejveselejší. Na neuspokojivé výsledky doplatil i známý trenér Mike Keenan, po němž převzal vedení mužstva Ilja Vorobjov.

„Měnil se trenér a snad se to trochu zlepšilo. Keenan byl tvrdý, ale já jsem byl rád, že jsem pod ním mohl hrát. A myslím, že mi hokejově mohl něco dát. Škoda, že už tam není," trochu zalitoval Filippi.

„Bylo to takové nahoru a dolů, ale naštěstí jsme vyhráli ten poslední zápas před pauzou. ‚Magnitka' je tým, který bere pouze zlato, takže i když nám nikdo nic neříkal, tak logicky nemohou být spokojení, když nevedeme tabulku," podotkl Filippi.

Na sraz národního týmu se o to více těšil. „Trošku si od sebe odpočineme a pak se do toho zase dáme, až se vrátíme zpátky," uvedl.