Vstup do semifinále play off vyšel Ústí i Chomutovu

Ústí - V úvodním duelu semifinále play off 1. ligy hokejisté Ústí rozstříleli Hradec. Chomutov porazil Olomouc.

8.3.2010

První semifinále 1.hokejové ligy mezi Ústeckými Lvy a Hradcem Králové skončilo výhrou domácích 6:3.Foto: DENÍK/Karel Pech

Pravou nohou vstoupili ústečtí hokejisté do semifinálové série s Hradcem Králové. Svěřenci trenéra Petra Rosola naplno využili domácího prostředí a zvítězili 6:3. V sérii hrané na čtyři vítězství se tak ujali vedení.

A první semifinálová bitva jde na konto i Chomutova.

Severočeši na olomoucké Kohouty v úvodu utkání vlétli a vytvořili si velkou převahu, hosté se do výraznějších šancí dostávali až za stavu 0:3. Řípa dokázal skóre zkorigovat, ale vyrovnání se už Hanáci ani při power-play nedočkali.

Ústí n. Labem – Hradec Králové 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Hned úvodní minuty zápasu naznačily, že to hráči Slovanu nebudou mít jednoduché. Energetici favorita klání uzavřeli v jejich pásmu a svým tlakem si vynutili dvojnásobnou početní výhodu. Tu však v první gól přetavit nedokázali. Skóre zápasu tak otevřel až krátce před polovinou prvního dějství k radosti domácího publika nestárnoucí kanonýr Pavel Janků.

O sedmdesát vteřin později už Lvi vedli o dvě branky. Klobouček s Pajičem najížděli na hostujícího brankáře Vošvrdu a druhý jmenovaný se ranou pod víko nemýlil.

Zpátky do zápasu se Východočeši vrátili na začátku druhého dějství, když Salfického prostřelil Kadlec. Domácí hráči ale drama nedopustili. O necelé čtyři minuty později jim dvoubrankový náskok vrátil Roman Pšurný.

Závěrečná třetina odstartovala lavinou ústeckých branek. Svěřenci kouče Petra Rosola si se soupeřem hráli jako kočka s myší a jejich náskok rychle narůstal. Ve 44. minutě se v přesilovce prosadil Sklenička, o chvíli později Michal Pšurný a skvělou čtyřminutovku dokonal zkušený sniper Alinč – 6:1.

V 51. minutě sice snížil hradecký Hruška a vzápětí se do střeleckých statistik zapsal i Karlíček, když se trefil v dlouhé přesilovce, na první výhře Lvů v semifinále to už ale nic nezměnilo.

Branky a nahrávky: 10. Janků (Alinč), 11. Pajič (Klobouček, Hovorka), 30. R. Pšurný (Mikulík), 44. Sklenička (M. Pšurný, R. Pšurný), 47. M. Pšurný (Mikulík), 48. Alinč (Janků, Němeček) – 26. Kadlec (Roubík), 51. J. Hruška, 56. Karlíček (Křetínský, Roubík) Rozhodčí: Hrubý, Blecha – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:8, navíc Hovorka (ÚL) 5 min. + do konce. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3650. Stav série: 1:0.

Ústečtí Lvi: Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Gureň, Vobořil, Gýna, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Heinisch – Šagát, Hanzl, Kloz – M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.
Hradec Králové: Vošvrda – Karlíček, Křetínský, Seidl, Hendrich, Táborský, Filip, Lesák, Prajsler – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Malý, Moskal, O. Hruška – Florian, Rapáč, Berger.

KLH Chomutov – HC Olomouc 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Chomutov se do utkání pustil podle očekávání s velkou vervou. Domácí si tlakem vynutili olomoucké fauly a první třetina byla ve znamení chomutovských přesilovek. Jednu z nich využil v 8. minutě Milan Procházka, který se krásně trefil z prostoru levého kruhu do Hylákovy sítě. „Začali jsme moc opatrně a bojácně a náš respekt byl až příliš velký,“ konstatoval olomoucký sportovní manažer Josef Podlaha.

Druhá část hry začala opět domácí přesilovkou, ve které Radek Duda ideálně našel Františka Bombice a bylo to už o dvě branky.

V polovině druhé části měli hosté obrovskou šanci srovnat, ale dvouminutovou přesilovku pět na tři využít nedokázali. „Ve druhé třetině jsme s nimi začali víc bruslit a více soupeře dohrávat. Chomutovu to dělalo velké problémy a to je pro nás takový návod do dalších zápasů,“ řekl Podlaha. „Byli dost zaskočení a chvílemi i uražení, že se jich někdo dotknul,“ dodal.

Třetí třetina přinesla třetí gól v olomoucké síti. Trefil se se štěstím Jaroslav Hašek. V závěru se do šancí začali dostávat i Kohouti a Chábera se začínal strachovat o čisté konto. První gól Mory v semifinále trefil tři a čtvrt minuty před koncem třetí třetiny Jiří Řípa. Následně zahodil velkou šanci Mikšan a tři čtvrtě minuty před třetí sirénou odvolali olomoučtí trenéři Hyláka, který odchytal výborný zápas, na střídačku. Závěrečný tlak ale gól nepřinesl a Chomutov se tak ujal v semifinálové sérii zaslouženého vedení 1:0.

„Potvrdili jsme si, že i Chomutovu se dá vstřelit gól a hlavně s ním hrát. My Chomutov porazit můžeme, ale potřebujeme k tomu, aby všichni hráli na sto procent a to nebyl ten případ,“ uzavřel Podlaha. Série dnes pokračuje v 18 hodin opět na ledě Chomutova.

Branky a nahrávky: 8. Procházka (Grof), 21. Bombic (Duda), 48. Hašek (Jíra) – 57. Řípa (Zbořil). Rozhodčí: Lacina, Smitka – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:9, navíc Grof (CH) 10 min. Využití: 2:0. Diváků: 3241. Stav série: 1:0.

Chomutov: Chábera – Pulpán, Bombic, Hájek, Grof, Brňák, Tribuncovs, Trefný, Posmyk – Duda, Kraft, Hruška, Skořepa, Trochta, Procházka, Hašek, Mikšovic, Jíra, Polanský, Domin, Jeslínek. Trenéři: Rulík a Petrovka.
Olomouc: Hylák – Nedbálek, Mikel – Koma, Vyrůbalík, Lhotský, Ondrušek – Barton, Janáček – Davídek, Ministr, Haluza – Černý, Brančík, Polodna – Korhoň, Kucharczyk, Tomajko – Zbořil, Řípa, Mikšan. Trenéři: Vlk a Fiala.

Nový adrenalinový rekord: 245 odvážlivců skočilo z mostu

/VIDEO/ Nový světový rekord v kategorii "hromadné skákání z mostu" dnes pokořili odvážlivci v brazilském Sao Paulu. V jeden okamžik seskočilo z mostu metodou bungee jumping 245 vyznavačů adrenalinu.

Politolog Zdeněk Zbořil předpokládá rozpad okamurovců

Co voliči volbami v Ústeckém kraji vzkázali politikům? Politolog Zdeněk Zbořil k drtivému vítězství hnutí ANO uvedl, že z výsledků voleb z Ústeckého kraje, podobně jako v celé ČR, cítí touhu občanů po zázraku.

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

V minulosti chodíval někdejší středočeský hejtman David Rath do jednací síně oholen, v pondělí se v budově Krajského soudu v Praze objevil s vousatou tváří – jinak se ale příliš mnoho nezměnilo.

Psi na politických jednáních? Macronův mazlíček se vymočil v Elysejském paláci

/VIDEO/ Pokud na politická jednání s sebou berete své mazlíčky, může dojít k trapným okamžikům. Vyprávět by o tom mohl francouzský prezident Emmanuel Macron. Jeho labrador Nemo se vymočil u krbu právě během politického jednání. Prezident se snažil působit profesionálně a záležitost přejít s úsměvem.