"Jsem rád, že to už tříbodové vítězství přišlo," řekl novinářům Vůjtek, který v létě vystřídal na lavičce Vladimíra Růžičku. "Některé minulé výkony byly dobré, ale bohužel jsme nedávali góly."

Oproti čtvrtečnímu duelu s Finskem (0:3) byli jeho svěřenci v ofenzivě nebezpečnější a hlavně efektivnější. Díky taktice. "Byl to úplně rozdílný zápas než s Finskem. My hráli z pozorné obrany a z toho jsme se dostávali do protiútoků," popsal rozdíly s čtvrtečním duelem v Praze, v němž byl podle něj tým v ofenzivě jalový.

Podobně jako v O2 areně také v sobotu ani jeden tým soupeře nepřehrával. "Bylo to jako předevčírem. Nikdo neměl navrch, v Praze vyhráli Finové, dneska jsme vyhráli my," uvedl osmašedesátiletý kouč. Jeho tým oplatil Švédsku měsíc starou prohru z Örnsköldsviku 2:6, při které hned v úvodu dvakrát inkasoval v oslabení.

Češi tentokráte sehráli tři oslabení daleko lépe. "Ve Švédsku hráli přesilovky perfektně. Teď jsme zase gól v oslabení dostali, ale myslím si, že jsme to celkem v pohodě drželi," uvedl Vůjtek.

Naopak jej mrzela nevyužitá 89 vteřin trvající přesilovka pěti proti třem z konce druhé třetiny za stavu 1:1. "Tam nám přeci jen ta zkušenost hráčů s přesilovkami chybí. Není čas je trénovat, jen se to ukáže na tabuli," prohlásil Vůjtek.

Rusko? Úžasné nasazení

"Měli jsme to namalované, hráči věděli, co mají hrát a kde mají být. Pak se tam ti beci prostřídali a ten systém z toho vypadl. A hlavně nejsou tak zkušení, aby si udělali prostor pro střelu. Bylo vidět, že tři střely šly do prvního hráče. To by se ve hře pět na tři nemělo stávat," poukázal na to, že hráči potřebují sbírat další reprezentační ostruhy.

Spokojený byl i s výkonem brankáře Pavla Francouze. O tom, zda zůstane v neděli proti Rusku v brance, nebo bude jako ve čtvrtek chytat Dominik Furch, se rozhodne před zápasem. "Oba gólmani chytali oba zápasy dobře, nezklamali nás tady," uvedl Vůjtek.

Rusko si po úvodní prohře se Švédskem 1:4 spravilo chuť a rozdrtilo Finy 8:1. "První třetinu hráli úplně s úžasným nasazením. Všechno jim tam padalo a všechno vycházelo. Hráli jak za starých časů a byli velice dobří. My je nesmíme do těch kombinací pustit, jinak to špatně dopadne," prohlásil Vůjtek.

Je přesvědčený, že jeho tým je schopen se sbornou hrát opět vyrovnaný zápas. "I když oni mají hodně času na odpočinek. Dneska ten jejich zápas byl po třetině rozhodnutý a pak už se jen klouzali," doplnil Vůjtek před duelem, který se hraje už ve 12:00 SEČ.

Rusové budou mít podle něj velkou touhu vyhrát. "I publikum nám fandilo, protože takhle oni zůstali ve hře a proti nám zase budou nabuzení," dodal bývalý kouč Jaroslavle, Kazaně či Dynama Moskva.

V bráně se objeví Furch

Dopoledne pak trenéři vybrali gólmana na Rusko. Bude jím Dominik Furch, jenž dostane přednost před Pavlem Francouzem.

Furch chytal ve čtvrtečním utkání v Praze proti Finsku, dostal tři góly a Češi padli 0:3.

A poslední informace: sestava v poli ze střetnutí proti Švédsku se jinak měnit nebude.