Na kolapsu Bruins je i něco pozitivního z českého pohledu - pro blížící se mistrovství světa by mohla být k dispozici dvojice posil do útoku.

Vladimír Vůjtek bude jistě usilovat hlavně o Davida Krejčího, jenž byl letos i přes zdravotní potíže druhým nejproduktivnějším Čechem za velkou louží (po nestárnoucím Jaromíru Jágrovi). V nejbližší době se dá očekávat telefonát do zámoří.

Řeč bude pochopitelně ještě o jedné posile - David Pastrňák by se mohl stát jedním z mála, který v jedné sezoně startoval jak na juniorském, tak i seniorském šampionátu. 

Jen pro připomenutí - loni oba do Prahy nepřijeli. Krejčího nepustil Boston (respektive lékaři), Pastrňák zase musel bojovat na farmě v play off.

Na světový šampionát se naopak skoro jistě nepodívají Jakub Voráček a Radko Gudas, jejichž Philadelphia se vyhrabala z mizérie v první polovině sezony a prokousala se až do play-off. „Od Vánoc jsme hráli opravdu dobře. Vždycky jsem věřil v partu, kterou tady máme. Všichni táhnou za jeden provaz," uvedl trenér Dave Hakstol.