Jako první sice ohrozil Neuvirtha MacKinnon, ale pak měli sérii šancí Češi. Po přihrávce Hemského mohl otevřít skóre Frolík, Matthewa Murrayho prověřil i Plekanec a po kombinaci Pastrňáka a Paláta nepřekonal gólmana Pittsburghu Hanzal. Neuvirth musel krýt jen nebezpečný pokus Matthewse, zatímco na druhé straně měli další příležitosti Frolík a Červenka, který trefil boční síť.

V polovině úvodní části se Češi už prosadili při Jonesově vyloučení. Palátův pokus tečoval Rielly a puk přes stínícího Hanzala zapadl za záda gólmana výběru kanadských a amerických hráčů do 23 let. Útočník Tampy si tak připsal premiérový gól v národním týmu.

Zámořští mladíci se snažili odpovědět, ale Neuvirtha nepřekonali. Češi odolali při trestu Hemského a v 16. minutě po Couturierově přihrávce ztroskotal na českém brankáři osamocený Saad. Na druhé straně mohl zvýšit tečí Pastrňák a Neuvirth se přesunul proti Matthewsově střele.

Mrázek navázal na výkon Neuvirtha

Na přelomu první a druhé části se Jandačův vyběr ubránil i při Polákově pobytu na trestné lavici. Hned při plném počtu hráčů na ledě byl blízko gólu Milan Michálek, ale puk do branky nedotlačil. Po vyloučeních Hanzala a Jordána hráli Češi i 20 sekund ve třech proti pěti, bek Gostisbehere ale trefil jen horní tyč. Neuvirth zlikvidoval lapačkou i Riellyho pokus.

V polovině utkání nahradil Neuvirtha podle plánu Mrázek a dvě minuty sledoval počínání spoluhráčů při vyloučení Saada. Při něm se tým kouče McLellana ubránil a Mrázek se předvedl v 34. minutě, kdy unikl Gaudreau, ale blafákem do bekhendu ani následnou dorážkou na gólmana Detroitu nevyzrál. O chvíli později Mrázek vychýlil i pokus Scheifeleho po dalším sólovém úniku a po přečíslení jen nepřekonal ani Couturier.

Bláznivá třetí třetina

Na začátku třetí třetiny prověřil Hanzal Hellebuycka, který nahradil v brance Matthewa Murrayho. Ve 48. minutě vybojovali Pastrňák s Palátem puk a pohotově zakončující Faksa zvýšil. V šestém startu za národní týmu tak slavil premiérovou branku. Za 102 vteřin ale překnal z levého kruhu Mrázka Gostisbehere a v 51. minutě vyrovnal z dorážky Matthews, který tak opět potvrdil, že se mu proti Čechům daří.

Za 53 vteřin ale vrátil českému týmu vedení kapitán Plekanec, který po přihrávce Hemského zpoza branky z úhlu zády k brance bekhendem chytře překonal Hellebuycka. Pojistil náskok mohli Červenka a Frolík, Mrázek zase kryl zakončení Riellyho po přečíslení při přesilovce českého týmu. V závěru se Češi ubránili i ve 43 sekund trvajícím oslabení a power play soupeře.

Do Světového poháru vstoupí čeští hokejisté v neděli ve 2:00 SELČ v Torontu proti domácí Kanadě.

Příprava před Světovým pohárem:

Česko - Výběr Severní Ameriky 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Palát (Hemský, Kempný), 48. Faksa (Pastrňák, Palát), 52. Plekanec (Hemský, Nakládal) - 49. Gostisbehere (Larkin, Scheifele), 51. Matthews (Gaudreau, Gostisbehere). Rozhodčí: Furlatt, McCauley - Miller, Cormier (všichni Kan.). Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1.

Sestavy:
Česko: Neuvirth (31. Mrázek) - Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán - J. Voráček, Plekanec, M. Michálek - Pastrňák, Hanzal, Palát - Hemský, Faksa, Michael Frolík - Birner, Červenka, Jaškin. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.

Výběr Severní Ameriky: M. Murray (41. Hellebuyck) - Jones, R. Murray, Ekblad, Rielly, Parayko, Gostisbehere - MacKinnon, McDavid, Drouin - Larkin, Scheifele, Matthews - Eichel, Nugent-Hopkins, Gaudreau - Miller, Couturier, Saad. Trenéři: Todd McLellan, Jon Cooper, Gerard Gallant a Jay Woodcroft.