Jeden z mladoboleslav­ských trenérů Marian Jelínek zájem o Hrňovy služby přiznal. „Chtěli jsme si s ním popovídat a vyjasnit některé věci. Ale zatím není členem našeho kádru," řekl Jelínek.

Hrňův přesun do aktuálně druhého týmu extraligové tabulky je na spadnutí. Podle informací ČTK by se výměnou za něj měl z hostování do Třince předčasně vrátit jiný útočník Lukáš Žejdl, kterého Oceláři do Mladé Boleslavi uvolnili před sezonou.

O Hrňovi však podle redaktorů Olomouckého deníku jednalo také vedení olomouckých hokejistů. „Intenzivně jednáme, ale nevíme, jak to dopadne. Vše záleží především na Třinci," poznamenal Erik Fürst.

Hrňa, který v minulém ročníku nejvyšší soutěže zazářil 33 góly, v pondělí odnesl výsledkovou krizi vicemistra překvapivým vyřazením z kádru spolu s Jakubem Klepišem. Ten má namířeno do Chomutova za koučem Vladimírem Růžičkou, jenž ho vedl ve Slavii. Podle hráčova zástupce Pavla Maršouna však příchod jednatřicetiletého mistra světa z roku 2010 do týmu Pirátů ještě není smluvně zpečetěn.

„Ve hře jsou tři týmy, stále se ještě jedná a dolaďuje, nic není podepsané. Jakub ale s největší pravděpodobní zamíří do Chomutova. Záleží i na podmínkách, co bude požadovat Třinec. Je to ještě takové na vodě. Zítra už bychom měli vědět víc," řekl Maršoun.

Třinec jakožto hlavní aspirant na zisk mistrovského titulu klopýtá a je až desátý v tabulce. Klepiš jako jeden z nejlépe placených hráčů klubu i celé soutěže dal v sezoně jediný gól a připsal si 11 nahrávek.