Brno prozatím odložilo páteční domácí duel s Třincem a nedělní souboj v Litvínově. „Šest hráčů a jeden člen realizačního týmu přes noc nahlásili vysoké teploty, z tohoto důvodu rušíme dva nejbližší zápasy a přesunujeme je na jiný termín. Celý klub podstoupí testy a podle toho budeme dál informovat. Prozatím se víc k situaci vyjadřovat nebudeme," sdělil pro klubový web majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský. Výsledky testů, které určí další postup, se klub podle jeho slov dozví v sobotu večer nebo v neděli ráno.

Brněnští hokejisté jsou tak po Vítkovicích druhým extraligovým klubem, který přesouvá kvůli koronaviru hned na úvod sezony své zápasy. „Bohužel je to paradox, včera jsem byl nadšený z přístupu hráčů na tréninku před zápasem s Třincem, všichni se cítili výborně, ale během posledních pár hodin je situace úplně jiná," dodal v pátek Zábranský.

Brňané přitom kvůli obavám z koronaviru minulý týden na pět dní přerušili z preventivních důvodů přípravu a zrušili přípravné duely s Vítkovicemi a Zlínem. Tehdy se nákaza koronavirem v Kometě nepotvrdila.

Dosud poslední duel sehráli Brňané přesně před dvěma týdny proti Třinci, který na domácím ledě porazili 5:4 po prodloužení. Už teď je jasné, že první mistrovský zápas Kometa sehraje nejdřív tři týdny právě od svého posledního přípravného duelu.

Prvním aktuálně nepřeloženým kláním Komety je příští pátek domácí utkání proti Českým Budějovicím s Markem Čiliakem v bráně.  Kluby mají povinnost sehrát zápasy do čtyřiceti dní po odložení, jinak o nich rozhodne sportovně-technická komise.