Nejvýraznější a nejsnazší na "posouzení" byla branka Dánska na 2:3 v sobotním utkání, kdy před trefou Jespera Jensena atakoval gólmana Alexandera Saláka v brankovišti Jannik Hansen.

"Bavili jsme se o tom při direktoriátu turnaje. Nepodávali jsme žádnou oficiální stížnost. Nechceme se cítit ukřivdění, ale jde o to, aby se situace v brankovišti posuzovaly stejně," řekl generální manažer českého týmu Slavomír Lener.

Komissarov mu potvrdil, že u trefy Jespera Jensena sudí jasně chybovali. "Měla se přerušit hra a vhazovat ve středním pásmu, kvůli tomu postavení v brankovišti a kontaktu s brankářem," uvedl Lener.

Český tým se dočkal omluvy i za situaci z druhého utkání proti Švédsku, které stejně jako s Dánskem prohrál 3:4 po samostatných nájezdech. Před gólem Oskara Möllera na 1:1 stál v brankovišti Joakim Lindström, tudíž trefa také neměla platit.

"Po rozfázování záznamu nám potvrdili, že branka neměla být uznána, ale na ledě se seběhla situace rychle a sudí ji přes hráče nemohli postihnout, takže jim to nekladli za vinu," popsal závěry Lener.

Nesprávně posouzeno bylo i vyloučení Jana Kováře na pět minut a do konce utkání v třetím duelu s Kanadou. Ta při něm získala díky dvěma trefám náskok 4:1 a nakonec vyhrála 4:3. Kovář měl dostat za nebezpečnou hru vysokou holí správně trest na dvě plus dvě minuty.

Češi si stěžovali i na trefu Švédů na 3:3 ze 49. minutě v přesilové hře, kterou vstřelil Lindström, také kvůli švédskému hráči v brankovišti. Tam komise rozhodčích provinění proti pravidlům neviděla. "Řešení otázky hráče v brankovišti je velká výzva," poukazuje Lener na to, že by se měl výklad sjednotit a všichni sudí přistupovat k výkladu pravidla stejně.