Zábranský vedl mužstvo zároveň jako trenér od února 2016, kdy rezignoval Alois Hadamczik. „Vždycky jsem říkal, že budu tam, kde mě bude Kometa potřebovat nejvíc. Teď to necítím tak, že mě nejvíc potřebuje na střídačce, ale zejména směrem k výstavbě multifunkční arény je moje účast nutná se stoprocentním nasazením. Také cítím potřebu udělat pár změn i v managementu Komety. Převezmu zpátky některé kompetence, které jsem po mém nástupu na střídačku delegoval na jiné zaměstnance Komety. Věřím, že z víc adeptů vyberu správně a změny Kometu posunou zase dál,“ sdělil na klubovém webu vlastník Komety.

Jan Mlčák si před rokem a půl odbyl debut v A dresu Komety. Stal se nejmladším hráčem brněnského týmu, který kdy nastoupil v extralize.
Hokejové osmnáctce pomůže na světovém šampionátu i budoucnost Komety Mlčák

Média spekulovala o jménech jako Vladimír Růžička nebo Miloslav Hořava, ale blízko angažmá je patrně devětapadesátiletý Fiala. Bývalý ligový hráč nastupoval mezi roky 1979 a 1992 za Kladno, poté dohrával kariéru v německém Gelsenkirchenu. Posléze se stal asistentem hlavního trenéra v Kladně, v Jihlavě a v Litvínově. Od sezony 2007/2008 Fiala pracuje v Olomouci, střídavě na pozicích trenérů áčka a mládežnických kategorií. Platí za schopného a pracovitého odborníka.

Majitel Komety představí nový management klubu do dvou týdnů. „O nástupci na trenérskou pozici jednám s víc adepty. Oficiálně vše oznámím, až budou veškerá jednání uzavřena a podepsána. Osobně bych rád do čtrnácti dnů měl jednání o realizačním týmu včetně obsazení hlavního kouče uzavřena,“ doplnil Zábranský.

Leoš Čermák.
Čermák o své další hokejové kapitole: Čas ukáže