Po avizovaném konci Josefa Jandače po mistrovství světa v Dánsku na střídačce reprezentace jednal předseda svazu Tomáš Král se Zábranským. „Nebudu vůbec zastírat, že jsem byl v hodně úzkém kontaktu s Tomášem Králem. Strašně si ho vážím. Myslím si, že bych to zvládl, ale co už bych nezvládl, je moje jedna velká rodina a děti. To prostě zvítězilo,“ osvětluje brněnský boss Zábranský.

V pondělí sdělil Královi své rozhodnutí. „Řekl jsem, že se omlouvám, ale že kvůli rodině to nemohu přijmout. Jde o obrovskou čest. Vždy jsem říkal, že nejvíc, co může být v hokeji, je reprezentovat svou zemi. Pokud nebereme NHL… Cítím, že jde o vyznamenání pro náš tým, asistenty a pro moje hráče, kterým jsem vždy říkal: Vy děláte trenéra, protože hrajete výborně,“ usmívá se čtyřiačtyřicetiletý kouč.

PŘEJE ŠŤASTNOU RUKU

Hledání Jandačova nástupce pokračuje. Podle mluvčího svazu Zdeňka Zikmunda bude jasno zřejmě v červnu. „Doufám a věřím tomu, že Tomáš Král, jako špičkový manažer, vybere toho nejlepšího. Je potřeba si uvědomit, že jde o jednu z nejvíc sledovaných funkcí v republice stejně jako trenér fotbalového nároďáku, premiér nebo prezident,“ povídá bývalý reprezentační bek.

Nyní má velké vytížení jako manažer a kouč v Kometě. „Post kouč reprezentace je potřeba dělat na sto procent. Vyhodnotil jsem, že něco bych nedělal naplno, a tím pádem ne dobře. Určitě by to nebylo dobré pro rodinu komeťáckou i mou nejbližší,“ dodává.