Hokejista Jaromír Jágr, který s českou reprezentací vybojoval v neděli bronz na mistrovství světa, by prý mohl v kariéře pokračovat v ruském klubu SKA Petrohrad. Pokud se tak skutečně stane, povede devětatřicetiletého útočníka v příštím ročníku KHL český kouč Miloš Říha.

Jágrovi po uplynulé sezoně skončila smlouva v Omsku, který je dosud jediným ruským týmem, za který kdy hrál. V této souvislosti se vyrojila spousta spekulací ohledně dalšího působiště kladenského rodáka, přičemž nejčastější prognózou bylo jeho setrvání v Avangardu. Nevylučoval se ovšem ani jeho návrat do zámořské NHL.

Podle odkazu deníku Pittsburgh Post-Gazette na lidi z Jágrova okolí už však slavný hráč zahájil jednání ohledně roční smlouvy s ambiciózním Petrohradem. V tom v minulé sezoně působil kouč Václav Sýkora a od té nové mužstvo převezme další český trenér Miloš Říha.

V uplynulé sezoně v Petrohradu hráli tři čeští hokejisté - útočníci Petr Čajánek s Petrem Průchou a brankář Jakub Štěpánek. Průcha se Štěpánkem mají smlouvu i na další sezonu.