Olomoucký kouč si přitom po posledních nepovedených utkáních postěžoval na mizernou produktivitu a volal po změnách. „Nevylučoval jsem příchod posily do útoku. Ale nic takového, co by nás upoutalo, se neobjevilo. Jedeme v sestavě, která hrála doposud," vysvětloval trenér Zdeněk Venera, proč zatím k žádným změnám nedošlo.

Vedení klubu přitom oslovilo konkurenční týmy, které také o změnách uvažují. „Jednání probíhají pořád. Vždy se ale zveřejní něco, až je to hotové. Tentokrát ale nebylo k mání nic, co by vylepšilo naši útočnou činnost," přiznal Venera.

Jednání o posílení týmu však budou nadále pokračovat a vedení se bude snažit posílit útočné řady. „Víme, kde jsou silné stránky a rezervy týmu. Problém je v útoku. Nedá se předpokládat ale, že by se objevil borec, který dá dvacet nebo třicet gólů za sezonu. Přestupní termín je do konce ledna. Do té doby není vyloučeno nic," konstatoval olomoucký kouč.

Během reprezentační přestávky s extraligovým týmem trénovali i hráči, kteří nastupují v rámci střídavých startů v prvoligových klubech. Nikdo ale nakonec v Olomouci nezůstal. „Na tréninku to mají těžké, aby nás přesvědčili. Zvažovali jsme různé varianty a nakonec jsme se rozhodli, že důvěru mají kluci ze současné sestavy," vysvětloval Zdeněk Venera.

Posily pouze do útoku

Vedení klubu se poohlíží výhradně po útočnících. Do defenzivních řad nechce sahat. „Obranu máme na velmi solidní úrovni. Tam nás bota netlačí. Pokud se nikdo nezraní, tak jsme spokojeni. Zraněný je Skrbek a Škůrek. Momentálně máme sedm beků. Problém není kvalita, ale kvantita," upozornil Zdeněk Venera.

Během reprezentační přestávky Kohouti nijak nezaháleli. Po dvou dnech volna se vrhli opět do tréninku. „V přípravě jsme minulý týden oživili kondiční složku. Od neděle se už chystáme na zápas," upřesnil Zdeněk Venera přestávkový program týmu.

Hanáky po pauze čeká velmi těžký zápas. Ve středu se olomoučtí hokejisté pokusí bodovat na ledě třetí Plzně, kterou ve čtvrtém kole na domácím ledě porazili 3:2.