V rámci omezování počtu lidí na hromadných akcích přišla vláda s tím, že se na akce ve vnitřních prostorách budou smět prodávat pouze lístky k sezení, nikoliv k stání. Opatření se dotkne nejen nejrůznějších podniků, ale také sportovních akcí.

Třeba v Jablonci nad Nisou, jehož hokejisté hrají druhou ligu, mají v hale k dispozici téměř jen místa k stání.

„Když jsme dostali informaci o mimořádném opatření vlády, kterým je omezen prodej vstupenek k stání ve vnitřních prostorách, s hrůzou jsme si uvědomili, že u nás v Jablonci je na stadionu jen minimum míst k sezení. Začali jsme se smiřovat se situací, že budeme muset hrát bez diváků, což ve druhé lize úplně nedává logiku. Rozhodnutí vlády ale nemá dopad jen na druhou ligu, ale také třeba na zápasy žákovských kategorií, kam také chodí vždy několik desítek diváků, potažmo rodičů,“ říká pro klubový web generální manažer jabloneckýho hokejistů David Bartel.

Netrvalo ale dlouho a na světě bylo řešení. A přišel s ním sám Bartel. „Opatřili jsme na stadion více než pět set židlí – sedaček, které budou očíslovány a budou na ně prodávány číslované vstupenky, takže každý divák bude mít zajištěné číslované místo k sezení,“ vysvětluje s tím, že díky vstřícnosti místního hobby marketu získali na nábytek i množstevní slevu.

Přijďte v rouškách

Zároveň ale apeloval na fanoušky, aby přišli v rouškách, případně si zakoupili jednorázovou na pokladně stadionu. To vše však využijí jablonečtí Vlci až v následujících domácích utkáních, to sobotní totiž bylo totiž kvůli pozitivnímu nálezu koronaviru odloženo.

Obdobně jako v Jablonci nebo třeba Novém Bydžově se zachovali i v extraligových Pardubicích. „Do sektoru na stání připravíme židle, abychom dodrželi veškerá opatření a splnili náš slib, že každý, kdo si koupil permici nebo vstupenku, se na hokej podívá,“ potvrdil Dušan Salfický, někdejší gólman a nyní člen představenstva pardubického Dynama.