V boji o šestku, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále, přituhlo. Brněnský celek navíc v pátek od šesti hodin na domácím ledě hostí šesté Vítkovice, na Rideru má k dobru pouhé dva body. „Do utkání jdeme s jednoznačným cílem vyhrát. Týmy zezadu se na nás tlačí,“ burcoval útočník úřadujícího mistra Martin Zaťovič.

Aktuální sezona v různých aspektech připomíná poslední dvě. „Hlavně bodově jsme na tom podobně jako v předešlých ročnících. Letos ale musíme o šestku bojovat víc,“ poznamenal forvard Komety Martin Dočekal.

Brněnský tým pořád nemá definitivní jistotu umístění v šestce. Kromě zmíněného duelu s Vítkovicemi se ještě střetne na domácím ledě s pražskou Spartou a venku s Libercem a Zlínem.

Se závěrem dlouhodobé části extraligy ale postupně roste výkonnost. Obhájce Masarykova poháru optimalizuje formu. „Některé zápasy už měly parametry play-off a v naší hře se objevily věci, které chceme. Duely s nižším počtem gólů hodně připomínaly boje ve vyřazovací části. Od hráčů je cítit větší zodpovědnost,“ líčil Pokorný.

Dráhaři Pavel Kelemen s Tomášem Babkem bojují na mistrovství světa v Polsku o medaile.
Silné nohy i hlava, přesto oba Češi v keirinu vypadli ve čtvrtfinále

Kometa se před startem vyřazovací části extraligy vypořádává s problémy. Peter Mueller je stále nemocný. „Momentálně nedokážu říct, kdy se vrátí. Tohle je otázka na doktora. Třeba bude hrát už v neděli. Nevím,“ sdělil neurčitě Pokorný.

Další útočná opora Martin Erat si odpykává disciplinární trest. Chybět bude do konce základní části a v prvním duelu play-off. „Bez obou už jsme hráli v Litvínově a půl zápasu s Karlovými Vary. Ostatní hráči si s tím poradili. Je třeba hru pojmout víc týmově a Martina s Peterem nahradit nasazením, bojovností a jednoduchostí,“ zmínil Pokorný.

Muellerovo místo v elitním útoku zaujal Alexandre Mallet. „Člověk si s nastalou situací musí prostě poradit. Místo Petera máme v lajně praváka Alexe, takže je to v něčem podobné. S Holasem (Petr Holík – pozn. red.) zůstáváme spolu a víme, co chceme hrát. V naší formaci je to především o pohybu a hodně o kombinaci,“ pravil čtyřiatřicetiletý Zaťovič.

Kanadský forvard má po boku Zaťoviče a Holíka ideální možnost si rozšířit střelecký účet, který zatím čítá jen šest přesných zásahů. „Uvidíme proti Vítkovicím, jestli tam Alexovi něco padne. Zatím jsme společně hráli jenom chvilku. Sestava se vždy přehází podle pocitu, trenéra a jak to komu jde,“ řekl Zaťovič.

Při absenci stěžejních hráčů je důležité, aby se zapojili ostatní a vzali na svá bedra větší zodpovědnost. „Ono to vypadá tak, že když hraje Peter, dává góly a ostatní se vezou. Takhle to ale není. Všichni chtějí dávat branky v každém zápase. V posledním duelu se trefil Dodo (Martin Dočekal – pozn. red.) a Tomáš Vondráček, za což jsme rádi, protože na tréninku poctivě pracují a přesné zásahy jsou pro ně ohromná vzpruha. Zvedne se jim sebevědomí,“ dodal Pokorný.

V Líšni někdo nasprejoval na kašnu a lavičky hákový kříž a další nacistické symboly.
Hákový kříž v Líšni: vandal přes noc posprejoval fontánu a lavičku v parku Rokle

Ve čtvrtek měl v univerzitním kině Scala premiéru dokumentární snímek mapující historii Komety. Hráči brněnského celku film viděli už minulý týden. Majitel a hlavní kouč úřadujícího mistra Libor Zábranský pustil film hráčům jako motivační prvek. „V kabině jsme si ho pouštěli už před tripem do Karlových Varů a Litvínova. Dovezli jsme šest bodů, takže to asi pomohlo,“ prozradil brněnský útočník Martin Dočekal, kterému se dokument líbil. „Trochu jsem nakoukl do historie, o které jsem úplně nevěděl, jak vše bylo. Co se týče třeba právních záležitostí a jak proti Liboru Zábranskému šli. Tohle jsem vůbec netušil,“ poznamenal.

Nadšený byl i další forvard Martin Zaťovič. „Šlo o zajímavou podívanou. Jde o pěkně zpracovaný dokument, který nabízí skvělý pohled do minulosti. Věřím, že se lidem bude líbit. Ani jsem nebyl dojatý. Spíš se mi vybavily vzpomínky. Nejsem ten typ, co se dívá dozadu. Spíš se dívám dopředu a jdeme si pro třetí titul. Pojďme natočit další film,“ smál se Zaťovič.