Extraliga má svého staronového lídra. Kometa se po jasné výhře nad úřadujícím mistrem z Liberce dostala o bod před dosud vedoucí Třinec. Hattrickem se na tom podílel útočník Martin Zaťovič. Bílí Tygři si připsali čtvrtou porážku z posledních pěti utkání.

Hradec Králové dokázal vyhrát potřetí za sebou a znovu uspěl až v nastavení. Zápas rozhodl v šesté sérii útočník Richard Jarůšek, který si celkem připsal tři body za dvě trefy a jednu asistenci. Oceláři našli teprve podruhé v ročníku přemožitele.

Na třetí místo se vrátila Mladá Boleslav, která porazila Chomutov 4:2. Domácí ve třetí třetině dokázali otočit vývoj utkání ze stavu 1:2, dvěma góly se o to zasloužil i útočník Martin Látal hrající 400. utkání v nejvyšší soutěži. Středočeši po pátečním debaklu 0:9 na Spartě nastoupili proti Pirátům s kompletně pozměněnými útoky, kapitánské céčko místo Jakuba Klepiše převzal Jan Hanzlík.

Sparta nenavázala na páteční kanonádu a prohrála v Litvínova vysoko 1:5. Svého tradičního rivala zdolala před svými diváky již pošesté za sebou. Verva si rovněž připsala čtvrtou tříbodovou výhru v řadě a radovala se v šesti z posledních sedmi utkání. Sparta ztratila venku čtvrtý z uplynulých pěti duelů.

Vítkovičtí hokejisté přehráli Pardubice 2:0 a vítěznou branku si připsala nová posila ostravského týmu Yan Stastny, který v polovině utkání využil přesilovku pět na tři. V závěru zpečetil výhru Severomoravanů Lukáš Klok a prodloužil čekání Dynama na první venkovní vítězství v sezoně v normálním čase.

Zlín zvítězil nad Olomoucí 3:1 a Berani vyhráli druhý z posledních tří zápasů. Hanáci si poprvé v sezoně připsali dvě porážky za sebou. Zlín vyhrál ve vzájemných zápasech potřetí v řadě i přesto, že inkasoval jako první. Ještě během první třetiny ale vývoj otočil.

Poslední Karlovy Vary podlehly v západočeském derby Plzni 1:2 po samostatných nájezdech a připsali si sedmou porážku za sebou. O teprve druhé výhře Indiánů z posledních šesti duelů rozhodl v sedmé sérii rozstřelu kapitán Ondřej Kratěna.

Karlovy Vary - Plzeň 1:2 po nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Ještě než samotné derby mezi začalo, tak se řešil problém s časomírou. Ten se vyřešit nepodařilo a tak se hrálo podle stojanu, který se používá na utkání žáků. Teď už k samotnému utkání.

"Hrát bez časomíry nad ledem je hrozné. Počítali jsme si střídání a u přesilovek to bylo ještě horší," popsal hodně nepříjemný technický problém asistent na lavičce Energie Mikuláš Antonik. jeho slova potvrdil i kouč škodovky Michalů Straka. "Měli jsme stopky a přesilovky jsme hráli podle nich. Dobré ale bylo to, že nám na stojanu u časoměřičů ukazovali kolikátá se hraje minuta," přidal se.

Úvodní třetina byla z obou stran hodně opatrná. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Ale hokej je hra chyb a jednu dokázali energetici potrestat. Ve skrumáži před plzeňským brankářem Matějem Machovským se nejlépe a nejrychleji z orientoval Denis Kindl a pohotovou dorážkou ve 13. minutě poslal domácí do vedení. „Puk se ke mě odrazil a rychle jsme ho poslal na branku. propadlo to machovskému pod betonem," okomentoval Denis Kindl svůj brankový příspěvek.

Ve druhé třetině bylo utkání hodně vyhrocené i díky tomu, že rozhodčí popustili oběma celkům uzdu. Diváci tak nepřišli o jednu šarvátku, do které se zapojilo několik hráčů. „Nebylo to nic vážného. Vyplynulo to ze hry. Dostali jsme dvakrát dvě minuty a mohli jsme hrát dál," popsal strkanici Vašek Skuhravý, kapitán Energie.

Ve třetí třetině se dočkali indiáni vyrovnání. Po hrubé chybě dokázal Vondráčkův pokus ještě Závorka vyrazit, ale na dělovku Pulpána už byl krátký.

Vše nakonec vyvrcholilo samostatnými nájezdy a ty ukončil v sedmé Ondra Kratěna. „Hodně mě mrzí ten první Kratěnův nájezd. Kdybych ho chytil, tak máme bonusový bod my. Takhle se jezdilo dál a nakonec mi dal Kratěna dva nájezdy ze tří. A u toho jednoho jsem měl i štěstí, když mi trefil špičku brusle," popsal gólman Energie Závorka rozhodující moment západočeského derby. Vítěz souboje Ondra Kratěna si zhluboka oddechl. "Máme dva body. Rozhodnout jsme mohli už v prodloužení, ale povedlo se alespoň po nájezdech. Doufám, že nám to pomůže a budeme se zlepšovat," doplnil na závěr.

Branky a nahrávky: 13. D. Kindl (T. Dvořák, Skuhravý) - 49. Pulpán (Vondráček, Kracík), rozhodující sam. nájezd Kratěna. Rozhodčí: Hribik, Lacina - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 4257.

Sestavy:
Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Benák, T. Dvořák - V. Tomeček, Mullane, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus - Stloukal, Matuš, T. Rohan. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Plzeň: Machovský - Čerešnák, Pulpán, Slovák, Kvasnička, Holý, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Yellow Horn, Lev, Johnson - Vondráček, Hrnka, T. Svoboda - Švarc, Koreis, Schleiss. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Vítkovice - Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Utkání dvou týmů ze spodní části tabulky přineslo neurovnaný a upracovaný hokej. Domácí, i s novou posilou Stastnym, mohl už v páté minutě dostat do větší pohody Květoň, ale po povedeném průniku a kličce na osu kluziště mu jeho šanci chytil Maxwell, jenž dříve působil i ve Vítkovicích.

Vítkovice si vynutily znatelnější převahu až ve druhé části. Aktivita byla na jejich straně, ale Maxwella po střelách Olesze a Němce zachránila tyčka. Přesně v polovině zápasu se ale prosadila nová vítkovická posila Stastny, který v přesilovce pět na tři vypálil ze špice přesilovkového deštníku a jeho střela prošla Maxwellovi rozklekem za brankovou čáru. Ostravané mohli svoji pozici vylepšit druhým gólem, ale Szturc v solidních příležitostech dvakrát selhal.

Urputná partie s naprostým minimem gólových situací přinášela větší vzruch jen v přesilových situacích. Hosté hráli při vyloučeních Sztruce a Illéše v třetím dějství šest minut v početní výhodě, ale nic gólového nevymysleli. Soupeř tak z nenápadné situace pojistil vedení: Roman vyhrál vhazování pod sebe pro obránce Kloka, který překonal Maxwella od modré čáry.

Už dvě a půl minuty před koncem Dynamo odvolalo brankáře a vrhlo se do hry šest na pět, ale jeho snaha byla neplodná a soupeř si výsledek bez větších potíží uhlídal.

Branky a nahrávky: 30. Y. Stastny (O. Roman), 56. Klok (O. Roman). Rozhodčí: Pražák, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4632.

Sestavy:
Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Výtisk, Urbanec, Sedlák, Kovář - D. Květoň, O. Roman, Balán - Olesz, Y. Stastny, Szturc - Vandas, Kolouch, E. Němec - Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.
Pardubice: Maxwell - Ščotka, Schaus, Bokroš, F. Novák, Ovčačík, Čáslava - M. Kaut, Redenbach, Hubáček - Mallet, Tomášek, Rolinek - Bárta, T. Kaut, Klimenta - Rapáč, Panna, Nahodil. Trenéři: V. Martinec, P. Rohlík, Mikeska a K. Beran.

Zlín - Olomouc 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

„Za pracovitost jsme si tři body zasloužili. Jsme za ně rádi," ulevil si asistent trenéra zlínských hokejistů PSG Zlín Juraj Jurík. Přitom už v 5. minutě jemu ani fanouškům nebylo moc dobře po těle. Olomouc totiž udeřila. Mikúš udělal kličku Blaťákovi a poslal kotouč do horního růžku Kašíkovy branky. „Začali jsme dobře, vedli, jenže pak byl Zlín efektivní v zakončení," zalitoval dvou inkasovaných gólů asistent trenéra Zdeňka Venery Jan Tomajko.

Odpověď Zlína byla totiž blesková. Za dvacet vteřin bylo vyrovnáno, když Šťastný nahodil kotouč na Kondráda, ten jej neudržel a důrazný Podešva dopravil tečí kotouč za olomouckého gólmana.

A to ještě Bukartse vychytal nádherným semaforem. V 17. minutě pak laxně vyhozený kotouč Staňka zastavil na modré čáře Marušák a ze své oblíbené palebné pozice zamířil přesně. „To určilo ráz zápasu," věděl Tomajko. „Pak jsme se snažili, měli i optickou převahu, jenže Zlín výborně bránil a nedostali jsme se k dorážkám," litoval olomoucký trenér.

Ve 44. minutě se dostal do samostatného úniku Šťastný a přesnou střelou mezi betony nedal Konrádovi šanci. „Třetí gól už vyplynul z toho, že jsme se snažili útočit. Na jeden gól nevyhrává," ví Tomajko, jehož tým přitom ševce přestřílel 33:20. Olomouc Zlín v závěru sevřela, ale Kašík byl v čele s obranou bezchybný. Největší tutovku měl naopak Ondráček, který trefil tyč opuštěné olomoucké klece.

„Byli jsme si vědomi důležitosti bodů. Olomouc je houževnatý soupeř, který hraje ze zabezpečené obrany a spoléhá na protiútoky," podotkl Jurík, jehož tým zůstává s 11 body na 11. místě tabulky se dvěma zápasy k dobru.

Branky a nahrávky: 5. Podešva (D. Šťastný, Kubiš), 17. Marušák (Kubiš), 44. D. Šťastný (Roman Vlach) - 5. J. Mikúš (Skladaný, Eberle). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk - Kotlík, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3, navíc Houdek (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 4457.

Sestavy:
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Podešva, Kubiš - J. Ondráček, Popelka, Chytil. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - J. Mikúš, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Holec, Herman, Burian - Fořt, Matai, Skladaný. Trenéři: Venera a Tomajko.

Litvínov - Sparta 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Litvínov vzal utkání pevně do svých rukou hned od prvních střídání. Již ve třetí minutě Lukeš prostrčil 'žabkou' puk na Stříbrného, jenž bez nervů zavěsil nad Pöpperleho lapačku a zaznamenal svůj první gól v extralize. Další šanci měl Trávníček, který z mezikruží švihem vypálil, ale Nedomlel si obětavě lehnul do jeho střely a poté odbruslil s bolestivou grimasou.

Pöpperle pak vychytal Válka. Pražané se osmělili až v osmé minutě, kdy nejprve Hlinka nedokázal puk zblízka zvednout nad Janusův beton, následně neuspěl ani tečující Černoch. V 15. minutě už se ale sparťané radovali z vyrovnání, když Kumstát tečoval puk mimo dosah Januse.

Litvínov se ovšem nesložil, naopak spustil černo-žluté peklo. Nejprve si v 17. minutě Stříbrný vykoledoval v úniku faul a nařízené trestné střílení opět s přehledem proměnil, když poslal puk mezi Pöpperleho betony. "Byl to můj zatím nejlepší zápas kariéry. Střílím to na tréninku dolů, tak jsem zkoušel vystřelit stejně a vyšlo to. Na hattrick jsem myslel jen chvilku, poté už jsem žádné větší šance neměl, takže jsem to vytěsnil z hlavy," řekl po utkání Stříbrný.

Následně dokázal Hübl využít zmatků před hostujícím brankovištěm a zvýšil na 3:1, načež rozklad hostující defenzivy dokonal Martin Hanzl, který si v sólovém nájezdu vychutnal Pöpperleho a poslal puk do prázdné branky. "Je skvělý pocit dát první gól proti Spartě, navíc mi nahrál bratr a přivezl mi i puk, takže paráda," radoval se dvaadvacetiletý Martin Hanzl ze své premiérové trefy v devátém extraligovém zápase v kariéře.

Smrtící úvodní třetina

Tři zásahy vměstnal Litvínov do pouhých 105 vteřin. "Úplně jsme zaspali první třetinu. Nehráli jsme svůj hokej. Hráli jsme hodně špatně," vysvětlil sparťanský obránce Vladimír Eminger.

Pöpperleho od druhé třetiny nahradil Novotný a hned chyboval za brankou, ale Černý špatné rozehrávky využít nedokázal využít. Právě po Černého chybě mohl snížit Ihnacak, jenže Janus vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Krátce po polovině zápasu se dočkali diváci toužící po pátém gólu: Hübl křížným pasem našel Lukeše, ten si puk připravil a neomylně vypálil do horního rohu.

Hosté následně hráli více než minutu a půl v pěti proti třem, ale pouze korunovali svou dnešní bezmoc. V závěru druhé části Sparta po svém tlaku vstřelila gól, avšak sudí ho po konzultaci s kolegou u videa neuznali pro posunutí branky.

Třetí třetina se nesla z obou stran v duchu utkání jen v klidu dohrát. Hosté se sice snažili ukrojit ze svého výrazného manka, ale nedokázali Januse pořádně ohrozit, přestože po druhé přestávce i před závěrečnou sirénou hráli dlouho v pěti proti třem.

Branky a nahrávky: 3. Stříbrný (Lukeš), 17. Stříbrný z trestného střílení, 19. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 19. M. Hanzl (R. Hanzl, J. Černý), 31. Lukeš (V. Hübl, Kubát) - 5. Kumstát (Gernát, Pech). Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Pešina - Pešek, Suchánek. Vyloučení: 11:7. Využití: 2:0. Diváci: 5840.

Sestavy:
Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Sparta: Pöpperle (21. F. Novotný) - Čajkovský, Nedomlel, Hrbas, Kalina, Gernát, Piskáček, Eminger, Barinka - P. Vrána, Ihnacak, Ružička - Forman, J. Hlinka, Černoch - Safin, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Hradec Králové - Třinec 3:2 po nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Vladimír Kýhos na třinecké střídačce, to bylo velké téma nedělního večera. Kouč se vrátil do prostředí, ze kterého neodcházel zrovna v dobrém. S Hradcem, kam přišel v listopadu, neuspěl v play off. Následně to při vyjednávání o nové smlouvě zaskřípalo mezi ním a vedením a Kýhos podepsal kontrakt s Oceláři. Pod Bílou věží mu to kladné body nepřineslo. Hlavně mezi fanoušky se ocitl na černé listině. Když před utkáním procházel pod hradeckým kotlem, byl vybučen. Kýhos se jen lehce usmál a zamířil se věnovat práci na hostující střídačce.

Už ve 4. minutě mu ale úsměv zmrzl. Šimánek vydřel kotouč u mantinelu, přistrčil ho Džerinšovi, jenž nepříliš nebezpečnou střelou překonal nepřipraveného Hamerlíka.

Domácí úvodní úspěch navnadil. V kuse měli tři přesilové hry, ale počínali si v nich zle. Stejně jako Třinec v předlouhé dvojnásobné převaze. Přesto Oceláři už ve hře v pěti srovnali, ale domácí přiblížil třem bodům Jarůšek. Když pak proměnil sólo Dravecký, šlo se do nastavení, kde zářil proti několika třineckým tutovkám výtečný Rybár.

V rozstřelu se rozhodlo až v šesté sérii. Jarůšek provedl blafák dokonale.

Branky a nahrávky: 4. Džerinš (Šimánek, Jarůšek), 44. Jarůšek (Šimánek, Džerinš), rozhodující sam. nájezd Jarůšek - 25. Linhart (Martin Růžička), 49. Dravecký (M. Doudera, Hrabal). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5014.

Sestavy:
Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Newton, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp - Jarůšek, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, Potulny, T. Knotek - Pavlík, Nedvídek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.
Třinec: Hamerlík - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Galvas - Martin Růžička, Marosz, Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, M. Kovařčík, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Mladá Boleslav - Chomutov 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Středočeši po pátečním debaklu 0:9 na Spartě nastoupili proti Pirátům s kompletně pozměněnými útoky, kapitánské céčko místo Klepiše převzal Hanzlík.

"Už na začátku (sezony) jsme se bavili s adepty na kapitána a nikdo nebyl takovou osobností a nikdo se zatím ani neprojevuje tak, že by mohl převzít roli po Davidu Výborném, což není jednoduché. Klépa (Klepiš) se toho ujal, ale bylo vidět, že ho to tíží. Proto jsme se v klidu domluvili na změně, rozhodně to není žádný trest. Spíše impulz do mužstva," uvedl asistent trenéra Marian Jelínek.

K úvodnímu náporu domácím pomohlo i vyloučení Chalupy, Vampola však slibnou šanci nevyužil. Laco si následně poradil i s přečíslením dva na jednoho, vychytal i osamoceného Orsavu. Hosté poté srovnali krok a pozornost Lukáše vyzkoušel Hřebejk.

Ve 23. minutě mohl otevřít skóre po Vampolově přihrávce Žejdl, podařilo se to ale až o tři minuty později Trončinskému, jehož střela od modré v přesilové hře prošla za Laca. Elitní bek Bruslařského klubu si připsal premiérovou trefu v sezoně.

Vyrovnat mohl ve 29. minutě Huml, ale Lukáš byl připravený. V polovině zápasu si poradil i s nebezpečnou střelou Růžičky, dorážku Kašeho však již zlikvidovat nedokázal. O dvě minuty později mohl získat vedení zpět na stranu domácích Urban, jeho střela se však odrazila od horní tyčky, což po přerušení hry potvrdil i videorozhodčí.

Místo vyrovnání přišel rozhodující gól

Ve 43. minutě přiblížil hosty výhře kapitán Vondrka, jenž využil volné pravé strany při střídání soupeře a otočil výsledek na stranu Pirátů. Domácí byli po inkasované brance chvilku zaskočeni, poté se ale opět vrhli do útoku a podařilo se jim vyrovnat. Laca překonal ze strany Látal. "Byla to parádní práce celé pětky. Lencik (Radan Lenc) to výborně hodil na branku, odrazilo se to a mně se podařilo puk trefit ze vzduchu do zad brankáře," radoval se hrdina zápasu.

A od Látala to ještě nebylo vše. V 58. minutě se mezi střelce zapsal podruhé, když zakončil povedenou individuální akci Vampoly. "Byla to parádní akce Petra, který projel celé hřiště. Mohl zakončovat už sám, ale rozhodl se to ještě vyšperkovat," ocenil Lenc přihrávku svého centra.

Chomutovští se pokusili vyrovnat při power play, po deseti vteřinách však inkasovali počtvrté. A opět se o to postarala druhá formace domácích, branky se dočkal i Vampola. Piráti si připsali čtvrtou porážku z posledních pěti utkání.

"Byl to vyrovnaný zápas. V poslední třetině oba týmy začaly hrát trochu riskantně, chtěly vyhrát a my jsme tam udělali chyby. Boleslav má dobré mužstvo, ale dnes nebyli domácí lepší. V závěru měli více sil nebo trpělivosti a dotáhli to do úspěšného konce," řekl brankář Ján Laco, který si připsal 31 úspěšných zákroků.

Branky a nahrávky: 26. Trončinský (Orsava), 49. M. Látal (Lenc, Kučný), 58. M. Látal (Vampola, Trončinský), 60. Vampola (Lenc, M. Látal) - 31. D. Kaše (V. Růžička ml., Tomica), 43. Vondrka (Huml, Skinner). Rozhodčí: Polák, Horák - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3629.

Sestavy:
Mladá Boleslav: Lukáš - Stříteský, Voráček, Kurka, Hanzlík, Trončinský, Kučný, Štich - Orsava, Urban, L. Pabiška - M. Látal, Vampola, Lenc - Pospíšil, Klepiš, Žejdl - Ďurač, Musil, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Chalupa, Valach, Skinner, Buchtela, Dlapa - Račuk, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Šťovíček, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Kometa Brno - Liberec 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Jako v ringu při boxerském galavečeru se střídaly dvojice hokejistů při bitkách. K líbivým kombinacím se hráči z obou táborů nebáli přidat i pěsti. Po zákroku na brněnského mladíka Martina Nečase se strhly tři bitky. „Bylo to pěkné, jak se mě kluci zastali. Jsem jim za to vděčný," řekl sedmnáctiletý hráč.

Kometa vedla 3:0, když branky vstřelili Martin Zaťovič, Jan Štencel a právě Nečas, který doklepával při přesilovce po přihrávce Marka Kvapila puk do sítě. Přišla 38. minuta utkání a rodák ze Žďáru nad Sázavou tvrdě narazil. Ve středním pásmu ho trefil ramenem liberecký útočník Petr Jelínek. „Podle mě to byl čistý hit, hrál jsem mu na tělo. Soupeři se ale šli pomstít, že jsem sestřelil mladého kluka. V pořádku, to je zkrátka hokej," hlásil Jelínek.

Otřesený Nečas odjel na střídačku, kdežto jeho kolega Martin Erat skočil na Jelínka a povalil ho na zem. „Nevím, jestli to byl faul. Hráče jsem vůbec neviděl, protože přijel ze střídačky. Nebyl jsem na to připravený a trochu jsem dostal na hlavu, ale v klidu jsem dohrál. Jen mě trochu bolelo za krkem. Jsem hrozně rád, že se mě zastal takový hráč, jako je Martin," řekl Nečas.

Po této šarvátce se strhly další dvě. Liberecký Jaroslav Vlach se utkal s Tomášem Malcem, Brňan Jan Káňa vyzval Dominika Lakatoše. „Mladí kluci viděli, že mě tam tři hráči sekli. Každý si vzal jednoho a bylo to," popisoval Jelínek.

Nejlepší bitkař minulé sezony Vlach svalil na led Malce. Káňa přetáhl dres Lakatošovi. Na bitky tedy 2:1 pro Kometu. „Nepamatuju si, že by Jarda prohrál bitku. Je silný, nechtěl bych se s ním potkat," dodal Jelínek, jenž za zákrok na Nečase dostal dvě minuty.

Na rošády na ledě reagoval hned za minutu Zaťovič a ve třetí třetině už druhou ranou v utkání do horního růžku završil hattrick. „Některé věci nechci prozrazovat, ale střelbu piluji. Věděl jsem, kam budu střílet," culil se šťastný střelec.

Kometa soupeře předčila v efektivitě v zakončení. „Po celé utkání jsme podle mě nebyli horší tým, byť tomu výsledek neodpovídá. Dostali jsem velkou lekci z produktivity," řekl hostující kouč Filip Pešán.

Brňané se posunuli o bod na první místo tabulky před Třinec. „Výborně chytal Vejmelka a musím vyzdvihnout práci v defenzivě, spoustu střel jsme zblokovali," ocenil asistent kouče Komety Petr Haken.

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Haščák), 15. Štencel (M. Erat, Nečas), 23. Nečas (M. Kvapil), 39. Zaťovič (Trška), 56. Zaťovič (V. Němec, Gulaši) - 60. Ordoš (Vantuch). Rozhodčí: Hradil, Souček - Gerát, Hynek. Vyloučení: 10:8, navíc J. Káňa II, Malec - J. Vlach, Lakatoš oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7543.

Sestavy:
Kometa Brno: Vejmelka - Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, L. Zábranský ml. - M. Kvapil, Nečas, M. Erat - Zaťovič, V. Němec, Haščák - J. Káňa, L. Čermák, Dočekal - Vincour, J. Hruška, H. Zohorna - M. Novák. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Pešout a Haken.
Liberec: Lašák (21. Will) - Ševc, Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - Bartovič, Bližňák, D. Špaček - J. Stránský, Vantuch, Ordoš - J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

1. Brno 11 8 1 2 0 48:22 28
2. Třinec 11 7 2 2 0 38:18 27
3. Mladá Boleslav 11 6 1 1 3 33:37 21
4. Chomutov 11 5 2 1 3 38:37 20
5. Litvínov 11 5 2 0 4 31:30 19
6. Sparta Praha 11 5 0 3 3 36:32 18