Poprvé hráli v lékařských dresech, ve druhém ročníku v sálových a také potřetí mají hokejoví Piráti trikot, který je spojnicí mezi jejich hrou a nemocničním prostředím. Klub odtajnil dresy se zobrazením tejpů, které zmírňují bolest a hojí svaly. Poté, co v nich Piráti odehrají zápas s Mladou Boleslaví, půjdou dresy do aukce a výtěžek z prodeje přispěje ke zvelebení rehabilitačního oddělení chomutovského špitálu. Vše se uskuteční v rámci třetího ročníku benefičního projektu Piráti Chomutov pro nemocnici.

Představení dresů, které se uskutečnilo v sobotu v Obchodním centru Central, si nenechalo ujít přes 200 fanoušků. Předvedla je trojice pirátských opor: nejproduktivnější hráč mužstva Vladimír Růžička, kapitán Marek Tomica a brankářská jednička Justin Peters. Navlékli si je na výstroj, aby lidé viděli, jak to bude vypadat na ledě.

Obří kometa, andílci a mudrcové prošli Kláštercem
OBRAZEM: Obří zářící kometa, andílci a mudrcové prošli Kláštercem

Tentokrát dresy znázorňují elastické proužky tejpů, které jsou jakousi ortézou šitou na míru, a doplněné jsou piktogramy pohybu, souvisejícího s rehabilitací.

Součástí je rovněž speciální logo, trojka jako připomínka ročníku projektu a jména a čísla hráčů. „Musím říct, že letošní dresy pro nemocnici se mi líbí ze všech ročník nejvíc, i když jsem loni nehrál a jen jsem je viděl,“ poznamenal kapitán Pirátů Tomica.

Podpisy, suvenýry, fotky

Hned po představení trikotů mohli fanoušci ulovit podpisy hráčů a koupit si suvenýry vytvořené na míru třetímu ročníku akce v nově otevřeném fanshopu. Nabízí trička, puky, klíčenky, hrnky, kalendáře či podložky pod myš.

Už dříve zakoupený dres si nechal podepsat 11letý Filip Blažek, jehož rodina se přistěhovala do Chomutova z Olomouce teprve před třemi lety, od začátku je ale fanouškem Pirátů. „Máme permanentku a chodíme pravidelně na zápasy. Můj oblíbený hráč je Justin Peters, protože výborně chytá,“ prozradil svého favorita.

Nově otevřený fanshop v Centralu zajistí nejen přísun pirátských suvenýrů, ale také pravidelná setkání s hráči. „Na ledě je všichni znáte, ale jsou to normální lidé, kteří sem donedávna chodili jen tamhle naproti na kafe. Teď budou také tady,“ uvedl marketingový ředitel Pirátů Karel Ton. „Chtěli bychom je sem dostat jednou dvakrát v měsíci,“ přislíbil.

Piráti v bílém tentokrát doma nezaváhali a po dramatickém závěru porazili Vítkovice.
Piráti doma zdolali Vítkovice a do tabulky si připsali důležité tři body

Zápas pro nemocnici se uskuteční 13. ledna v domovské aréně Pirátů. Odehrají ho s mužstvem Mladé Boleslavi v rámci utkání 35. kola Tipsport extraligy. Ještě v jeho průběhu se rozjede internetová aukce, díky které si nejštědřejší přihazující mohou zajistit originální památku a také skvělý pocit z toho, že podpoří dobrou věc.

První dva ročníky akce Piráti Chomutov pro nemocnici vynesly přes 260 tisíc korun.