Kde může být zájem o Jágra? „Jsou to víc než tři týmy. Jaromír si ale chce být svým rozhodnutím stoprocentně jistý," sdělil jeho agent Petr Svoboda, který už přes týden čas od času vypustí náznak nějaké informace, aby se pak ukázala jako mylná či přinejmenším nepřesná. Jako naposledy s Carolinou.

Vedení Hurikánů oznámilo, že jedná s nejmenovaným zkušeným útočníkem. Svoboda následně potvrdil, že Carolina je na Jágrovu seznamu klubů, v nichž by mohl hrát v příští sezoně. Jenže ouha. „Podle zdrojů z klubu Hurricanes o Jágra neusilují," uvedl Mike Maniscalco z místní rozhlasové stanice v Raleigh.

Jágrův příběh však stále nedává zámořským médiím pokoj. Kam zamíří česká legenda? Bude to New Jersey, zotavující se po šokujícím odchodu Ilji Kovalčuka? Nebo Montreal, se kterým podle Svobody také proběhlo jednání? Nebo někdo jiný?

Jágr v roli učitele mladších

Jako jednu z hlavních Jágrových předností vidí komentátoři jeho schopnost leccos naučit mladší hokejisty, pomoci jim v jejich růstu. Philadelphský lídr Claude Giroux by mohl vyprávět, a nejen on. Tahle vlastnost by mohla v očích generálních manažerů přebít skutečnost, že Jágr už zkrátka není tak rychlý jak dřív a že v letošním play-off za Boston nevstřelil jediný gól.

Proto lze spekulovat, že výrazný zájem o Jágrovy služby by mohly mít týmy s velkým počtem talentovaných mladíků. Nabízí se už zmiňovaný Montreal, Edmonton či New York Islanders. Právě Ostrované jsou v zámořských médiích poslední žhavou novinkou v nekonečném seriálu s názvem „Kde bude hrát Jágr?"

Proč právě Islanders? Potřebují do útoku někoho ostříleného. V současném týmu Ostrovanů je jen jediný forvard starší třiceti let. Navíc hlavní tahoun ofenzivy John Tavares by mohl vedle Jágra definitivně vyrůst na jednu z největších hvězd NHL.

Nehodlá se unáhlit

Newyorský celek se letos po dlouhé pauze probojoval do play-off, v příští sezoně to ale bude mít těžké. Po reorganizaci ligových konferencí bude na východě ještě našlapanější konkurence než letos. Pomohl by Jágr?

„Jágr se pro své spoluhráče stal vzorem třeba co do fyzické připravenosti. I v tolika letech trénuje jako ďábel a historky o jeho nočním bruslení se zátěží zná snad každý," vyzdvihuje Jágrovy vlastnosti Ryan Kennedy z magazínu The Hockey News.

Dalším týmem, který hledá zkušeného lídra, je Ottawa. Ta přišla o dlouholetého kapitána Daniela Alfredssona. Možných adeptů je tak celá řada.

„Jaromír hrál ve Philly, v Dallasu a pak v Bostonu, proto si teď chce být jistý, že rozhodl správně," připomenul Svoboda, že Jágr v posledních dvou sezonách dost střídal dresy. Zatím si jich v NHL vyzkoušel sedm. Který bude ten osmý?