"Zápas to byl těžký, ale vyhráli jsme a myslím, že ten charakter týmu se ukázal," řekl Zaťovič. "Asi se dalo čekat, že Němci budou hrát jinak. Předtím jsme jim dali sedm gólů, nechtěli se s tím smířit. Hráli mnohem lépe, nedávali nám moc prostoru a byli nebezpeční."

Češi v úvodním dějství sice soupeře přestříleli v poměru 14:2, ale moc šancí jim hosté nepovolili. "Soupeř změnil systém bránění, my s tím měli trošku potíže. Chodili po nás dost nízko a i obránci," uvedl účastník posledních dvou mistrovství světa.

Od druhé třetiny se navíc Němci vyrovnali Čechům i herně a měli také šance. "Hůř jsme se dostávali z vlastního pásma, což byla voda na jejich mlýn. Takže to vypadalo, že mají převahu. My se ale neustále snažili zápas otočit a vyhrát. Jsme moc rádi, že se to povedlo," potěšilo Zaťoviče, který v 31. minutě zužitkoval jen čtyři vteřiny po skončení přesilové hry přihrávku Petra Holíka.

"Našel mě před brankou, já zpracoval puk bruslí a pak jsem se snažil střílet nahoru, aby to gólman nestihl," popisoval útočník Togliatti svou 14. trefu ve 46. zápase v národním týmu. Stejně tak český tým vytěžil z přesilové hry i vítěznou branku. Ve 44. minutě rozhodl při vyloučení Denise Reula obránce Tomáš Kundrátek.

Po druhém přípravném duelu je podle Zaťoviče už je znát, že se hráči vracejí po dlouhé pauze po skončení klubové sezony do zápasového rytmu. "Každá třetina nám pomáhá, už se do toho pomalu dostáváme. První zápas byl hodně těžký, ale i v něm už ty dvě třetiny byly dobré. Čím víc zápasů bude, tím to bude lepší a lepší," dodal Zaťovič.