Utkání proti Středočechům rozhodl Hanzl gólem v přesilové hře v 56. minutě. Na led přitom naskočil bezprostředně poté, co mu lékař zašil tržnou ránu na nose, kterou si udělal po souboji u mantinelu vlastním plexisklem na přilbě.

"Šití zabralo asi dvě minuty. Přesilová hra už běžela a trenér už na mě ukazoval, ať jdu na led. Tak jsem tam skočil a naštěstí to trefil," usmíval se Hanzl po zápase a čtvrté trefě v sezoně. "Krásně mi přihrál Dany Sörvik a já jsem to dával z jedničky," ocenil spolupráci s norským obráncem.

Aktuálně tak má na kontě víc branek než starší bratr, který minulý týden debutoval v reprezentaci. "Ani jsem nevěděl, že mám více branek než brácha. Jsem rád, že nám to tam padá celé formaci a přispíváme k zisku bodů," řekl dvaadvacetiletý útočník, jenž hraje v nejvyšší soutěži prvním rokem.

Po pauze byla velká chuť

Litvínov uspěl doma poosmé v řadě a po reprezentační přestávce navázal na předešlé výkony. "Byl to zápas po pauze, takže jsme měli chuť a ukázalo se to, co nám jde - těsné výsledky. Byli jsme dlouho bez zápasů, takže jsme se těšili na utkání a bylo to vidět v pohybu. Bruslilo nám to celé utkání," řekl Hanzl.

V reprezentační pauze trenéři naordinovali tvrdý dril a hráče vůbec nešetřili. Severočechy stále straší nevydařená minulá sezona. "Tréninky byly hodně do kondice, bylo to hodně náročné," řekl Hanzl, jenž nastupuje s bratrem v jedné formaci.

ČTĚTE TAKÉ: Derby ovládl Hradec, Zlín vyhrál v Plzni. Extraligu vedou Oceláři