Za čtrnáct let toho Krejčí v Bostonu prožil opravdu hodně. A patří mezi to i množství úspěchů. Vždyť třeba před devíti lety, když bostonští hokejisté slavili zisk Stanley Cupu, byl právě on nejproduktivnějším hráčem play off.

Finálové boje si český hokejista vyzkoušel v dresu Bruins ještě dvakrát. Jak v roce 2013, tak minulý rok, kdy jeho celek nestačil v sedmizápasovém boji na St. Louis, ale bez vítězné tečky.

Dominik Hašek v brance Buffala a jeden z jeho neuvěřitelných zákroků.
Nejlepší výkon v historii NHL? Před 26 lety zničil Hašek Devils 70 zákroky

Po následující sezoně však končí Krejčímu kontrakt. Bude pokračovat v Bostonu? Změní v zámoří působiště? A přece jen vzhledem k jeho věku, právě dnes slaví 34. narozeniny, neukončí kariéru?

Na poslední z otázek nabízí zkušený útočník rezolutní odpověď. „Neplánuji odejít do důchodu, to je jisté,“ uklidňuje hokejové fanoušky. „Uvidíme, co se stane v příštím roce, ale chci hrát. Neplánuji jít do příští sezony jako do mé poslední,“ má jasno.

Zdroj: Youtube

„Čím jste starší, tím vice si všeho ceníte,“ přiznává. „Váš život se mění doma, oženíte se, máte děti. Ceníš si všech maličkostí. Že jsi kolem těch kluků, že jsi na cestách. Doma si pak všeho vážíte víc, než když jste neměl děti,“ připouští Krejčí.

Útočník hokejového týmu Philadelphie Flyers Jakub Voráček hovoří s novináři.
Trénovat národní tým je můj sen, říká Voráček. Nejdřív si chce zahrát za Kladno

„Opravdu si užívám každý den na stadionu, když jsem s kluky na cestách… Žil jsem svůj sen, než se tohle stalo,“ naráží na současné nucené přerušení hokejového života pandemií koronaviru Krejčí, kterého si Bruins vybrali v roce 2004 jako třiašedesátého ve druhém kole draftu.

Dnes má na kontě 911 zápasů (207 gólů, 479 asistencí; v téhle sezoně 13+30) a je nejlépe placeným hráčem v klubu.

Tomáš Hertl při Utkání hvězd NHL.
Usměvavý smolař. Hertl bere další zranění jako motivaci