„Postavil se k tomu férově,“ komentoval situaci primátor Jiří Korec. Robert Hamrla ke své rezignaci podle primátora uvedl, že na prvním místě mu záleží na dobrém jménu klubu.

Hamrla už ve středu na Twitteru avizoval: „Zítra je rada majitelů Berani Zlín, kde majitele seznámím se skutečností.“ Dnes vpodvečer na síť napsal: „Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“

Funkce generálního manažera zapsaného spolku a jednatele společnosti bude obsazena na páteční valné hromadě společnosti, tedy konferenci spolku a podle už dříve potvrzených informací by post měl získat Jan Pravda. Manažerem mládeže by se měl stát Zdeněk Sedlák.

Korec: Udržbáře z něj neuděláme

Další kroky spolumajitelů klubu povedou k analýze chodu klubu, jaké jsou v něm konkrétní funkce. To potrvá v řádu týdnů. „Chceme v tom mít s majiteli naprostou shodu,“ pokračoval primátor Korec.

Poté se rozhodnou, zda bude pro Roberta Hamrlu nějaký vhodný post nebo ne. Partneři podle svých slov vnímají jeho dobře odvedenou práci za jeho působení ve Zlíně.

„Určitě nebude ve statutárním orgánu ani v reprezentativní funkci, aby jednal s obchodními partnery. Ale na druhou stranu z něj neuděláme údržbáře,“ dodal primátor.

Hamrla pozastavil členství v TOP 09

V souvislosti se zahájením trestního stíhání vůči své osobě se Robert Hamrla obrátil na krajskou kancelář TOP 09 s žádostí o pozastavení členství ve straně. Jeho žádosti bylo v souladu se stanovami strany a jeho členství bylo 21. června pozastaveno.

Policisté zadrželi Roberta Hamrlu v úterý časně ráno. V kauze krácení daní, která se jej dotýká, stíhají kriminalisté celkem čtrnáct firem a devět lidí. Podle informací České televize je mezi obviněnými i Hamrlův otec Vladislav. Vedení magistrátu i hokejový klub tvrdí, že stíhání Roberta Hamrly nemá co dělat s jeho působením u zlínských Beranů.

Bývalý extraligový brankář a později i trenér Robert Hamrla byl přitom do čela prvoligového PSG Berani Zlín instalován teprve na začátku prosince a během krátké doby se mu podařilo klub stabilizovat ekonomicky a poté sportovně. Ovládl Chance ligu a poté po boji v baráži o extraligu podlehl Rytířům z Kladna.