Třebaže bojovali do konce, na body nedosáhli. Extraligoví hokejisté Zlína i potřetí v rozehraném ročníku nestačili na tým s rytířem Vítkem na prsou. V 28. kole přitom nejúspěšnější celek soutěže na ledě soupeřů dvě třetiny držel vyrovnanou partii, kterou pro Ostravské rozhodl Huna. Berani tak prohráli podruhé v řadě, venku potřetí za sebou.

Po dvou prohrách venku vrátil vítkovický kouč Peter Oremus do branky dvojku Šindeláře, místo v první obraně zaujala staronová posila Stehlík, naopak museli domácí oželet schopnosti zraněného veterána Ujčíka.

Hokejisté Českých Budějovic porazili Litvínov na jeho ledě 4:1 a na Stadionu Ivana Hlinky tak v základní hrací době uspěli poprvé od ledna 2009. V brance Jihočechů se objevil uzdravený Jakub Kovář, tři ze čtyř branek Mountfieldu vstřelily posily z NHL. Útočník Martin Hanzal si připsal gól a dvě asistence.

Jestli má tento podzim Jaromír Jágr nějakého neoblíbeného soupeře, pak jde rozhodně o brněnskou Kometu. Říjnovou hokejovou show v napěchované pražské O2 areně ovládla čtyřmi góly. V úterý na brněnském ledě si Jihomoravané počínali ještě suverénněji. V boji o druhou extraligovou příčku Kladno vyprovodila jednoznačně 4:0 a získalo na něm všech devět bodů.

Slavie porazila lídra z Plzně 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté v závěru zachránili bod, ale v nájezdech uspěli domácí. Brankáře Marka Mazance překonali všichni tři exekutoři, rozhodující gól si připsal Jaroslav Bednář.

Hokejisté Liberce prohráli se Spartou 1:2 a i nadále jsou poslední. Pražané se naopak ve vyrovnané tabulce posunuli na jedenácté místo, od Bílých Tygrů je ale dělí jen tři body.Liberec, do jehož sestavy se po dvouzápasovém trestu vrátil kapitán Nedvěd, začal utkání lépe a hned od začátku se usadil v útočném pásmu.

Hokejisté karlovarské Energie už prohrávali s Třincem 0:3, ale dokázali se vrátit do utkání. Nakonec urvali bod, i když se hosté v závěru hodně strachovali. Samostatné nájezdy pak rozhodl pro Třinec Josef Hrabal.

Vítkovice - Zlín 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Pod vedením slovenského kouče Petera Oremuse jsou Vítkovice doma stále stoprocentní. O body je nepřipravil ani tým, který letos loupí na cizích kluzištích plnými hrstmi. „Náš výkon byl velmi zodpovědný a disciplinovaný. Přetlačit tak těžkého soupeře jako Zlín, bylo velmi náročné a vyžaduje to velkou herní disciplínu, kterou jsme dnes ale předvedli. Vítězství nad takovým nepříjemným soupeřem nás velmi těší," zářil spokojeností domácí lodivod.

Hrdinou zápasu byl dvougólový domácí útočník Huna, který po vyrovnaném průběhu rozhodl o třech bodech pro svůj tým trefou v úvodu třetí části. „Zlín je těžký soupeř. Jsem rád, že jsme vyhráli a mě to tam zase spadlo," radoval se slovenský forvard Rudolf Huna, který nasázel v posledních třech zápasech už pět branek. Šikovný.

Berani se moc snažili, ovšem třetí třetinu herně ovládl soupeř. V závěru se ještě hosté snažili o vyrovnání při power play, ale přibrzdilo je vyloučení kapitána Čajánka. „V první třetině na nás bylo vidět, že jsme v neděli nehráli. Vstupy po zápasových přestávkách míváme špatné. I když jsme se dostali do vedení, domácí nás pak přebruslili, předčili v osobních soubojích a obrátili skóre. Ve druhé třetině se hra srovnala, což vyústilo ve vyrovnání. V třetí třetině se čekalo, kdo dá rozdílový gól, bohužel jsme ho dostali my. Domácí si pak vedení pohlídali, my jsme neměli síly, abychom vyrovnali," uznal zlínský asistent trenéra Juraj Jurík.

Obnovenou premiéru ve vítkovickém dresu si odbyl obránce Richard Stehlík, který se vrátil do Ostravy po dvou letech. Utkání pro něj bylo pikantní v tom, že ve vítkovickém dresu znovu nastoupil proti útočníkovi Jaroslavu Balaštíkovi, kterému před více než třemi lety v rámci letního Tipsport Cupu úderem pěstí do obličeje vážně poranil oko a celá kauza měla dlouhé trvání.

Včera to byl ale pro oba poklidný večer. Žádná krev proudem netekla. „Hlavně jsem se soustředil na sebe, na svou hru a na to, abychom vyhráli," podotkl Stehlík, který Balaštíka v utkání „jen" dvakrát tvrdě narazil na mantinel. „Kluci si v šatně dělali srandu, ať sundám rukavice a zase mu naložím. Já ho ale nevyhledával, nebyl důvod," usmíval se Stehlík.

Po zápase došlo i na podání rukou. „Na své poměry byl mnohem klidnější, dá se říct, že působil jako beránek. O nějakých provokacích z jeho strany nemohla být ani řeč. Dneska prostě nebylo potřeba rukavice shazovat," smál se Richard Stehlík.

Branky a nahrávky: 16. Huna (Sloboda, Svačina), 18. Szturc (Šedivý, Kolouch), 44. Huna (Roman, Svačina), 60. Burger (Kuba) – 9. Veselý (Hamrlík, Leška), 27. Linhart (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Minář, Trombík – Jindra, Skopal. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4035.

Vítkovice: Šindelář – Barinka, Stehlík, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček – Klimek, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, R. Hruška, Strapáč – Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Šenkeřík, Zámorský, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Kubiš, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Litvínov - České Budějovice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Kovář nastoupil poprvé od 23. září, první šanci zápasu ale likvidoval jeho protějšek Francouz. Akci Mertla, který si ve středním pásmu obhodil Posmyka a řítil se sám na litvínovskou branku, ale Francouz zlikvidoval.

V 7. minutě nabil Kubinčák zpoza branky Balážovi, ten ale střelou bez přípravy Kováře příliš neohrozil. Do další litvínovské šance se dral aktivní Kubinčák, který se individuálně dostal až na dostřel, ale Jank mu nenechal prostor na zakončení.

Na druhé straně se v 18. minutě poprvé ukázala trojice z NHL. Prospal z vlastní třetiny přihrál Hanzalovi, ten z první našel Michálka, který uháněl vstříc Francouzovi a střelou mezi betony otevřel skóre.

Ve 24. minutě Michálek prověřil Francouze střelou z mezikruží, ale pouze mu vyprášil betony. Za domácí kontroval o čtyři minuty později z ojedinělé šance Černý. Obkroužil branku, ale Kovář byl u své levé tyčky včas. Hosté šli zaslouženě do dvoubrankového vedení v polovině utkání, kdy Květoň našel před brankou Šimánka, jemuž stačilo jen nastavit hůl a poté se mohl se svými spoluhráči radovat.

Ve 45. minutě střílel Frolík a dorážel Černý, ale Kovář svůj tým podržel. O dvě minuty později se přes Posmyka uvolnil Hanzal, ale bekhendem branku netrefil. V 50. minutě Šimánkovu nepovedenou střelu usměrnil bruslí za Francouze Hanzal. Na druhé straně šel sám na Kováře Hübl, ale opět se zaskvěl hostující brankář. A tak se ještě jednou ukázali hosté, Ference vystřelil od pravé mantinelu a puk skončil až za překvapeným domácím brankářem. Verva se dočkala alespoň čestného zápisu, když Stříteský od modré upravil skóre na 1:4 a překazil tak Kovářovi čisté konto.

Hlasy trenérů po utkání:

Vladimír Jeřábek (Litvínov): „Viděli jsme jiné mužstvo, než které sem přijelo ve druhém kole. Zápas měl pár momentů, které rozhodly. Měli jsme pár šancí, které jsme bohužel nedali a pak nám ujela lajna z NHL a prohrávali jsme 0:1. Poté už to bylo těžké. Oni to zvládli výborně. Jsem rád, že jsme se na konci trošku nakopli k dalšímu zápasu a alespoň dali gól. Musíme si uvědomit, že proti klukům z NHL hrajeme a budeme hrát asi dál, tak musíme ty zápasy odehrát jinak a neztrácet body."

Peter Draisaitl (České Budějovice): „Jsme rádi za vítězství, není jednoduché tady vyhrát. Celé utkání od začátku až do konce jsme měli jasně pod kontrolou. Vyhráli jsme zaslouženě."

Branky a nahrávky: 58. Stříteský (Majdan) – 18. Michálek (Hanzal, Prospal), 30. Šimánek (L. Květoň), 50. Hanzal (Šimánek, Michálek), 55. Ference (Hanzal, Prospal). Rozhodčí: Šindler, Hodek – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3895.

Litvínov: Francouz – Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kouslík, Holub, Gula, Brejčák – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Rapáč, J. Černý, R. Pšurný – Baláž, Martin Frolík, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený – Dej, Mertl, Podlešák – M. Michálek, Hanzal, Prospal – Kotalík, Šimánek, L. Kohn – Langhammer, Knotek, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Brno - Kladno 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Nakolik Brnu pomohlo čestné buly jeho rodačky a vítězky Fed Cupu Lucie Šafářové není jasné. Kometě se každopádně povedlo poprvé po sedmi zápasech start. Do vedení ji dostal kladenský odchovanec Miloslav Hořava. „Na předzápasové poradě jsme si říkali, že už se musíme vyhnout prvnímu gólu soupeře. Náš první gól ale ještě nerozhodl," podotkl brněnský asistent trenéra Lubomír Oslizlo.

Rytířům z původních pěti scházely už tři zámořské hvězdy. Jenomže v závěru za rozhodnutého stavu připomínalo opěvované Kladno spíš partu juniorů. „Jednoznačně mu chyběl obránce Židlický, který rozdal spoustu puků," uvědomoval si autor první branky zápasu.

Druhou trefu si do prostřední třetiny schoval Miroslav Holec, za rozhodnutého stavu se pak prosadili ještě Leoš Čermák s Tomášem Divíškem. „Konečné skóre úplně neodpovídá hře. Ale můžeme si zato sami naší koncovkou," řekl kladenský trenér Zdeněk Vojta.

Den před zápasem tvrdil brněnský brankář Martin Falter, že si nehodlá ponechat puky po Jágrových gólech. V kleci se pak málem roztrhal, aby pochytal všechny střely. Opravdových šancí ovšem měli Středočeši málo. „Těžká byla jejich čtyřminutová přesilovka. Ale bránili jsme opravdu dobře," uznal hrdina zápasu v brněnské bráně.

A jak se dařilo největší hvězdě soutěže? Rozhodně nehrál špatně, dostala se do řady šancí a své Kladno táhla. Jenomže bez efektu. „Brno bylo výborné. Podle mě jde o momentálně nejlepší mužstvo v extralize," vysekla slavná „osmašedesátka" poklonu domácímu týmu.

Po polovině základní části se parta trenéra Venery vyhřívá na druhé příčce extraligové tabulky. Stínem zápasu je ovšem zranění paty útočníka Hynka Zohorny a zraněná ruka beka Jozefa Kováčika.

Branka: 4. M. Hořava, 37. Holec (Petrovický, Erat), 41. Čermák (M. Hořava, Dočekal), 44. Divíšek (Valábik, J. Svoboda). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Falter – Kováčik, Žižka, Bičánek, Valábik, Valach, Malec – Dočekal, Čermák, M. Hořava – J. Svoboda, J. Hruška, H. Zohorna – Holec, Divíšek, Petrovický – Wasserbauer, V. Němec, Erat. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Kladno: Chábera – Kameš, Černošek, Majeský, Piskáček, L. Procházka, Doudera, Macholda, Mocek – Jágr, Plekanec, Patera – Kuchejda, Melka, Dalecký – Redlich, Kuchler, Hlaváč – Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia Praha - Plzeň 3:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Plzeňští mohli jít hned v úvodu do vedení, jenže Johnson ve velké příležitosti nedokázal prostřelit Furcha. Hodně horko bylo domácím rovněž po vyloučení Kučného v deváté minutě, Marušák, Kovář ani Kratěna ale skóre otevřít nedokázali.

Další obrovskou příležitost měl Hollweg, radost mu ale sebral pohotovým zákrokem Furch. Domácí poprvé vážněji zahrozili Krenželokovou dorážkou, Mazanec se však nenechal zahanbit. Plzeň byla v první části o něco aktivnější, její převahu ovšem nedokázal gólově vyjádřit ani kanonýr Gulaš, když jel sám na Furcha, ale nestihl zakončit dostatečně důrazně.

Ve druhém dějství převzala i díky čtyřem menším trestům na straně Plzně aktivitu Slavia, která vyhrála tuto pasáž na střely 15:7, gól ale vstřelit nedokázala. Alinče v přesilovce vychytal Francouz a Hertl namířil svoji teč Kubošova nahození mimo. Za Indiány zkusil v oslabení štěstí Pletka, mířil ale mimo. Velkou šanci pak pát vteřin před druhou pauzou nevyužil Kratěna.

Jako první se nakonec zapsali do střelecké listiny Západočeši, když domácí obrana nechala možná až příliš prostoru Strakovi, jehož zakončení propadlo Furchovi do sítě. Odpovědět mohl hned vzápětí Bednář, Mazance však překonat nedokázal. Ve 47. minutě si ale vše vynahradil, když jeho nahození propadlo přímo před Hertla a ten pohodlně vyrovnal.

I nadále pokračoval rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Hosté přestáli nepřehledný závar, na druhé straně pálil Kratěna v obrovské šanci těsně nad; vzápětí se ocitl Mazancovi tváří v tvář Bednář, plzeňský gólman byl však v tomto minisouboji opět úspěšnější.

Vedoucí trefa Pražanů se narodila docela nenápadně poté, co v 56. minutě našlápl Stránský, po objetí branky nahodil bekhendem puk na Mazance, ten pouze vyrazil a Poletín podobně snadnou dorážkou jako Hertl upravil skóre na 2:1. V čase 57:59 sáhla Plzeň k oddechovému času a následně také k power play. Už 46 vteřin na to zařídil prodloužení Kovář.

Během nastavované pětiminutovky rozhodující trefa nepřišla, oba celky tak dostaly prostor ukázat své umění v nájezdech. Kalla jako první dal, Kovář jediný ne, následně Bednář, Pletka i Krenželok ano.

Ondřej Weissmann (Slavia): „V první třetině jsme byli moc pasivní. Zdálo se mi, že jsme se až moc báli, aby nám Plzeň neodjela. Bylo vidět, že je to mužstvo, které vede extraligu a je v pohodě. Hodně nás mrzela druhá třetina, protože jsme tam měli čtyři přesilovky a v podstatě jsme sehráli dobře jen tu první. Jako bychom se v nich dostali do určitého útlumu. Jsme rádi, že utkání takhle dopadlo, jen nás mrzí, že jsme dostali tu branku v power play."

Michal Straka (Plzeň): „Poslední zápasy jsme měli problémy s první třetinou, dnes jsme se na to zaměřili a mohli jsme s ní být spokojení, měli jsme tam i nějaké šance. Od druhé třetiny nás však Slavia začala přehrávat, měla lepší pohyb, my jsme začali faulovat a hráli vlastně osm minut v oslabení. Přestáli jsme to a do třetí třetiny jsme to stáhli na tři pětky, abychom se dostali trošku do tempa. Myslím, že jsme se zlepšili, ale musím říct, že Slavia byla i v té třetí třetině lepší. Docela dobře jsme bránili okolo brány, v závěru jsme měli štěstí, že jsme srovnali. Pro nás opravdu zlatý bod."

Branky a nahrávky: 47. Hertl (Bednář, Kuboš), 56. Poletín (Stránský, Kadlec), rozhodující sam. nájezd Bednář – 43. Martin Straka (Marušák, St. Pierre), 59. Jan Kovář (Gulaš, Marušák). Rozhodčí: Souček, Wagner – J. Svoboda, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 4518.

Slavia: Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný – Bednář, Kalla, V. Sobotka – Hertl, Alinč, Krenželok – P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář – Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Plzeň: Mazanec – Marušák, St. Pierre, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo – Gulaš, Martin Straka, Johnson – Pletka, Jan Kovář, Kratěna – Schleiss, Kašpařík, Havlíček – Hollweg, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Liberec - Sparta Praha 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

První velkou příležitost měl Filippi, ale uzdravený brankář Sparty Neuvirth byl na místě.

Poté se před brankou objevil osamocený Bárta, jeho zakončení však postrádalo potřebnou razanci. Ihned po vhazování se před sparťanskou brankou strhl obrovský závar, ale ani jeden z trojice Duda, Filippi, Víšek nedokázal dotlačit kotouč za brankovou čáru.

Na Neuvirtha i nadále létala jedna střela za druhou, ale bez gólového efektu. Až ve 12. minutě si první ostrý zákrok připsal také domácí brankář Vošvrda, který v dobré šanci vychytal Hovorku.

Do druhého dějství vstoupila Sparta v početní výhodě, Vošvrdu ale zasahovat nemusel. Poté měl výhodu přesilovky pět na tři Liberec, předčasně ji ale ukončil Dudův faul. Druhou šanci vyzkoušet si převahu dvou hráčů v poli dostali Tygři v polovině utkání, kdy byli současně vyloučeni Vallin s Phillipem. Domácí tak hráli celé dvě minuty v pěti proti třem. Využít to ale i díky pozornému Neuvirthovi nedokázali.

A tak otevřela skóre Sparta. Při klasické přesilovce se ve 35. minutě střelou od modré čáry prosadil Hlinka. Pražané byli následně aktivnější a na začátku třetí třetiny se jim podařilo zvýšit na 2:0, když Vošvrdu po brejku překonal kapitán Broš.

Tygři se ale nevzdali a odměnou jim byl ve 48. minutě kontaktní gól, Víšek snížil na 1:2. Snahu o vyrovnání si liberečtí zbytečně zkomplikovali, když hráli v šesti. Sparta sice přesilovou hru nevyužila, domácím však již nezbývalo příliš času na vyrovnání. V poslední minutě byl vyloučen hostující Rachůnek, trenér Pešán si vzal oddechový čas a poslal do hry šestici hráčů. Sparťané se však i s Neuvirthovým přispěním dokázali ubránit.

Branky a nahrávky: 48. Víšek (Čakajík) – 35. Hlinka (Milam, Tenkrát), 43. Broš (Hovorka). Rozhodčí: Hribik, Blecha – Rozlílek, Kis. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Diváci: 3955.

Liberec: Vošvrda – Čutta, Čakajík, Derner, Jánošík, Moravec, Výtisk, Štich – Pospíšil, P. Nedvěd, Bárta – Duda, Filippi, Víšek – Bulíř, Dušek, Vantuch – J. Vlach, Bortňák, Jonák – Špaček. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Sparta: Neuvirth – Sičák, Pilař, Gřegořek, Milam, Vallin, Philipp, Krstev – Ton, J. Hlinka, Pacovský – Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek – Hovorka, Broš, Sekáč – Jánský, Forman, Bahenský – Foster. Trenéři: Jandač a Votruba.

Karlovy Vary - Třinec 4:5 po sam. náj. (0:3, 2:0, 2:1 - 0:0)

Ve druhé minutě se hosté ujali vedení, když se prosadil Jan Peterek. Třinec byl v úvodu zápasu lepší, měl více puků, a v sedmé minutě už to bylo 0:2. Nahození Josefa Hrabala si nešťastně do branky srazil Andrew MacDonald. Karlovarští byli v první třetině jasně horším týmem. Závorka měl plné ruce, a v 15. minutě znovu kapituloval. Střelu Jiřího Polanského totiž jen nadzvedl, puk jej přeskočil a zapadl k levé tyči. Po třetí brance Závorku v domácí svatyni nahradil Lukáš Mensator. A brzy musel předvést své umění, protože Polanský při vlastním oslabení obešel dva obránce, jeho střelu ale brankář vyrazil betonem.

I druhou třetinu začali lépe hosté. Ke střele z levého kruhu se dostal Hrabal, trefil ale jen boční síťku. Na opačné straně kluziště se před branku prodral Skladaný, Hrubce ale nepřekonal. Karlovarští měli poté k dispozici početní výhodu, kromě několika zblokovaných střel se ale k ničemu nedostali. Mensatora poté pořádně prověřil Růžička, který ale svůj samostatný únik neproměnil.

Ve 32. minutě vytvořili domácí před Hrubcem pořádnou skrumáž. Bickově dorážce ještě třinecký brankář odolal, na střelu Lukáše Pecha už byl ale krátký. O padesát sekund později dostal puk před branku Michal Vachovec, a bekhednovou kličkou si vychutnal gólmana. Karlovarští se zlepšili, a byli pro Třinec vyrovnaným soupeřem.

I Oceláři ale dokázali obraně Energie pořádně zatopit. V největší šanci se ocitl Peterek, jehož teč do protipohybu ale Mensator vyrazil. Vzápětí hosté dvakrát faulovali, a Varáci měli k dispozici minutu a půl početní výhody pěti proti třem. V ní se ale neprosadili, a ani si nevytvořili žádnou větší šanci.

Třetí část zahájili domácí přesilovkou, která jim ale vůbec nevyšla. Martin Adamský se dostal do úniku, a z úhlu prostřelil Mensatora. Energetici se ale nenechali srazit na kolena, a ve 44. minutě snížili. David Zucker hned po buly v útočném pásmu sebral puk a předvedl slalom, který skončil až v brance. Domácí měli navrch, a o pět minut později se dočkali vyrovnání, poté co puk do branky dorazil Lukáš Pech.

Obrat mohl dokonat Bicek, jehož dorážku ale Hrubec chytil do lapačky. V závěru třetiny si už ani jeden z týmů větší příležitost nevytvořil, a stejné to bylo i v prodloužení. Rozhodovalo se tak v samostatných nájezdech. Za domácí neproměnil ani jeden z trojice Pech, Polák, Pohl. Na druhé straně překonal Závorku, který se na nájezdy vrátil do branky, Josef Hrabal. Třinec tak veze z Karlových Varů dva body.

Branky a nahrávky: 32. Pech (Košťál, Bicek), 33. Vachovec (Skladaný, Zucker), 44. Zucker (Skuhravý), 49. Pech (Grman, D. Nosek) – 2. Peterek (Adamský, D. Květoň), 7. Hrabal, 15. Polanský, 43. Adamský (Zíb), rozhodující nájezd Hrabal. Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2877.

Karlovy Vary: Závorka (15.-65. Mensator) – D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal – Zaťovič, Pech, Bicek – T. Káňa, Vachovec, V. Polák – Skladaný, Skuhravý, Zucker – J. Heřman, Košťál, Pohl. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Třinec: Hrubec – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.