„Je to pro mne splnění hokejového snu. Vůbec jsem to nečekal, za šanci jsem vděčný, rád a připraven makat pro Zlín a pomoci mu," dušuje se Maruna, jenž patří k oporám havířovského týmu.

„Náš manažer mi ve středu oznámil, že se se Zlínem zatím domluvil na mé týdenní spolupráci a pak se uvidí. I proto jsem hned večer volal Robertovi Říčkovi co a jak, ať mi pomůže. Ve Zlíně jsem totiž nebyl dobrých deset let a vůbec jsem nevěděl, jak se jede na stadion. Ve všem to byla pro mne premiéra," culí se opora Havířova.

„Popravdě svůj další program a osud neznám. Já jsem už rád jen za to, že si mohu tady ve Zlíně s kluky zatrénovat, což mě může posunout jenom dále. Chci si to nyní užít, a pokud dostanu šanci i v zápase, tak hlavně pomoci klukům a týmu," slibuje Maruna.

Trénoval jste už někdy s extraligovým týmem?
Ano, ale to bylo před deseti lety v Třinci, kam jsem odešel v osmé třídě a byl až do juniorů. Pak to ale nevyšlo, a má kariéra je tak celá spojená s Havířovem, kde jsem s hokejem začínal.

Loni se rozhodovali mezi vámi a Říčkou. Věděl jste o tom?
Ani ne. Loni jsem se totiž na začátku sezony zranil a dva měsíce netrénoval, předloňská sezona byla lepší. S Robertem se samozřejmě známe, od malička jsme velcí kamarádi a moc jsem mu přál, aby se tady chytil.

Kolik hráčů z kabiny znáte?
Vedle Říčky pár kluků, hlavně ti, co se mihli Havířovem. Nebo i mladého Vlacha, se kterým jsme se v mládí potkávali v národních výběrech. Byl to právě on, koho jsem před zimákem potkal a kdo mě uvedl do šatny.

Jaké bylo přijetí? Už z vás vymámili zápisné?
Já jsem spokojen, všichni byli skvělí. Kolena se mi sice neklepala, ale určitá nervozita u mě byla. (úsměv) Když jsem vyjel na led, všechen ostych ze mě spadl. Co se týče zápisného, nic nevím. Ale až se dozvědí můj plat, asi to nechají tak. (smích)

S trenérem jste se už o své roli v týmu bavil?
Zatím pořádně ne. V pondělí budu ještě hrát ligu v Havířově, pak bych se vrátil, a pokud budu nominovaný, měl bych nastoupit už v Mladé Boleslavi. Moc si to přeji. Popravdě jsem doufal, že se někdo z extraligy ozve, přece jen už mám na to věk a minimálně po fyzické stránce se cítím být připraven.

Sledoval jste Zlín v této sezoně?
Celkově se o dění v extralize zajímám a fandím klukům z mého okolí, třeba právě Říčkovi tady. Ale fanoušek Třince či Vítkovic nejsem, spíše je nemám rád. (úsměv) Jsem havířovský patriot. Z týmů okolo je Zlín nejbližší, a o to větší radost mám, že jsem dostal šanci.

Jak se může dostat Zlín z bryndy ven?
Asi je v podobné situaci, jako jsme byli v úvodu sezony my v Havířově. Cítím, že Zlínu chybí střelecké štěstí hlavně na „škaredé" góly před bránou.

Tušíte, s kým budete hrát?
Zatím netuším a je mi to jedno. Budu rád, i když dostanu šanci i ve čtvrtém útoku na pár střídání. Prostě si to chci užít a týmu pomoci.

Jak jej vidí trenérJedná se o osvěžení týmu. Známe jej z loňska, kdy jsme vybírali mezi ním a Říčkou. Jedná se spíše o technického hráče, který umí dát gól, což potvrzuje v Havířově, kde společně s Kankem táhnou tým. Uvidíme, jaká bude jeho výkonnost, tréninky u nás napoví více.