"Čeká nás nejlepší tým základní části, s nejlepším a také širokým kádrem. Nechtěl bych spekulovat, zda hrají lépe do útoku, nebo do obrany. Každopádně nás čeká úplně jiný soupeř než Hradec a bude to o tom je dobře přečíst a být dobře připravený na detaily, které budou rozhodovat," řekl Rolinek.

Čtvrtfinálovou sérii Ocelářů proti Mladé Boleslavi nijak podrobně nesledoval. "I když samozřejmě vím, jaké v ní byly výsledky. Těch variant však bylo víc, kdo na nás může vyjít. Ale od té doby, co víme, že jdeme právě na Třinec, tak jsme na ně připravení a známe jejich hru," prohlásil pětatřicetiletý útočník.

Už před začátkem sezony považoval Rolinek své mužstvo za vnitřně silnější a odolnější, než byl hvězdami nabitý tým v minulém ročníku, kdy Sparta coby velký favorit skončila v semifinále po porážce s Kometou 3:4 na zápasy.

"A za tím si pořád stojím. Vždy, když už něco řeknu nahlas, tak si myslím, že by to mělo mít hlavu a patu. Bylo by zlé, kdyby prohlašoval něco, čemu nevěřím," uvedl Rolinek.

Byl čas na odpočinek

Jeho slova Sparta do velké míry naplňovala už proti Hradci Králové, kdy si sice vybrala i slabší chvilky, ale celkově se prezentovala povedeným týmovým výkonem. "Každý musí plnit svoji roli, věřit v úspěch a podřídit se týmu, o tom to celé je. Není to o jednotlivcích, ale o celkové atmosféře v týmu," řekl kapitán překvapivých mistrů světa z roku 2010.

Svěřenci kouče Josefa Jandače už vyhlíží úvodní buly série s Třincem, která odstartuje v sobotu. "Těšíme se, až to vypukne. To čekání je dlouhé. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme sérii s Hradcem Králové zvládli 4:0 na zápasy, protože byl čas si odpočinout, potrénovat a vyléčit nějaké šrámy. Vždy je lepší vyhrát 4:0, než se trápit na sedm zápasů," uvedl Rolinek.

Na finálovou účast Sparta čeká už od roku 2007, ačkoliv je prakticky každým rokem řazena mezi dva nejžhavější favority na zisk titulu.

"Dobře o tom vím, ale nemá to žádný vliv na naši hru. Budeme se i bez toho snažit na sto procent, dáme do toho maximum," podotkl.